VakıfBank, Bolu’da üç puanın sahibi oldu

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 18. haftasında Bolu Belediyespor, Vakıfbank’ı ağırladı. Bolu Karaçayır Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Vakıfbank; 7-25, 20-25, 27-25 ve 17-25 sonuçlanan setlerle 3-1 kazandı. Ligdeki on beşinci galibiyetine imza atan sarı siyahlılar, puanını 44’e yükselterek zirve takibini sürdürdü.

Vakıfbank’ın 12 Ocak’ta Galatasaray HDI Sigorta ile oynanan AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final karşılaşmasında sakatlanan milli pasörü Cansu Özbay, Bolu Belediyespor karşısında oyuna dahil olarak sahalara geri döndü.

İlk setin henüz başında pasör Buket Gülübay’ın servis serisiyle farkı açan Vakıfbank, rakibi karşısında 1-16’da 15 sayılık farkı yakaladı. Bu bölüme kadar Buket Gülübay’ın etkili servisleriyle servisten 4 direkt sayı bulan konuk ekip, Chiaka Ogbogu ile de blokta müthiş iş çıkardı. Amerikalı orta oyuncu, ikisi üst üste olmak üzere dört blok sayısıyla file önünde adeta duvar ördü. Olena Kharchenko ve Aneta Havlickova’nın sayılarıyla geri dönmek isteyen Bolu Belediyespor’da set sonunda İdil Naz Kanbur sayılar alsa da seti Derya Cebecioğlu ve Meryem Boz’un sayılarıyla 7-25’te noktalayan Vakıfbank, maçta 1-0 öne geçen taraf oldu.

İkinci set İdil Naz Kanbur ve Chiaka Ogbogu’nun karşılıklı sayılarıyla başladı. Aneta Havlickova’nın servis serisinde Yelyzaveta Ruban’ın hücumuyla 5-2 öne geçen Bolu Belediyespor, Burcu Şentürk’ün bloğuyla 7-3’te dört sayılık üstünlüğü buldu. Üst üste hücum hatalarına imza atarak rakibinin eşitliği bulmasına engel olamayan ev sahibi ekip, orta bölümde İdil Naz Kanbur ve Aneta Havlickova ile farkın açılmasına izin vermedi. Hücumda Derya Cebecioğlu ve blokta Kübra Çalışkan’la geri dönen sarı siyahlılar, set sonunda rakibini hataya zorlayarak 17-22’de beş sayılık avantajı yakaladı. Bu avantajı Chiaka Ogbogu ile iyi değerlendiren Vakıfbank, seti 20-25 alarak maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü set Gabi Guimaraes ve Chiaka Ogbogu’nun hücumlarıyla 0-2 Vakıfbank üstünlüğüyle başladı. İdil Naz Kanbur’un hücumu ve Ceren Baysal’ın bloğuyla 3-3’te eşitliği bulan Bolu Belediyespor, Yelyzaveta Ruban’ın üst üste hücumlarıyla 5-4 öne geçmeyi başardı. Buket Gülübay’ın bloğuyla eşitliği bulan Vakıfbank, İdil Naz Kanbur’un servis serisinde rakibinin hücum ve blokta iyi iş çıkarmasıyla 14-11’de farkın üçe çıkmasına engel olamadı. İdil Naz Kanbur’un arka orta hücumuyla farkı 17-13’te dörde yükselten Bolu ekibi, taraftarı önünde rüzgarı da arkasına alarak Yelyzaveta Ruban’ın Meryem Boz’a bloğuyla 18-13’te farkı beşe çıkardı. Vakıfbank, 19-16’da Kübra Akman’ın blok sayısıyla rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü Olena Kharchenko’nun tek ayak hücumuyla seriyi sonlandıran ev sahibi ekip, farkı bir kez daha dörde yükseltti. Set sonunda Gabi Guimaraes’in servis serisinde geri dönen Vakıfbank, 23-22’de farkı bire indirdi. Tuğba Şenoğlu’nun dört numara hücumuyla 24-24’te eşitliği yakalayan sarı siyahlılar, Kübra Akman’ın bloğuyla set sayısı avantajı yakaladı. Set sayısı avantajını iyi değerlendirmeyen Vakıfbank karşısında, seti Yelyzaveta Ruban’ın blok sayısıyla 25-27’de bitiren Bolu Belediyespor, maçı dördüncü sete taşıdı.

Dördüncü sete Gabi Guimaraes’in servis serisiyle hızlı başlayan Vakıfbank, 2-4’te iki sayılık üstünlüğü buldu. Rakibi karşısında dört numarada Derya Cebecioğlu’nun etkili hücumlarıyla arayı açan sarı siyahlılar, Kübra Çalışkan’ın bloğuyla 3-8’de rakibine mola aldırdı. Oyunun bu bölümünde Yelyzaveta Ruban’ın servis serisinde geri dönmek isteyen Bolu Belediyespor, İdil Naz Kanbur’un şık plasesiyle skoru 6-10’a getirdi. Hücumda üst üste hatalarla açılan farkı pasör Burcu’nun Olena Kharchenko’yu hücumda devreye sokmasıyla azaltan Bolu Belediyespor, Isabelle Haak ve Gabi Guimaraes’in hücumlarına çok iyi defans getirse de arayı kapatamadı. Özellikle 12-18’de İdil Naz Kanbur’un bench bölümüne giden topu tek eliyle oyunda tuttuğu pozisyon, Bolu seyircisinden büyük alkış aldı. Set sonunda Isabelle Haak ve Kübra Çalışkan ile sonuca giden Vakıfbank, seti 17-25 maçı da 3-1 kazanarak deplasmanda üç puanın sahibi oldu.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Ligin on dokuzuncu haftasında Vakıfbank, Nilüfer Belediyespor’un; Bolu Belediyespor, Sarıyer Belediyespor’un konuğu olacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.