Vakıfbank Kupa Voley’de yarı finalde

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’de çeyrek final karşılaşmaları devam ediyor. Galatasaray HDI Sigorta, Vakıfbank Spor Salonu’nda oynanan maçta Vakıfbank’ın konuğu oldu. Vakıfbank ; mücadeleden 25-22, 25-13 ve 25-20 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrılarak adını yarı finale yazdırdı. AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final maçını kazanarak adını yarı finale yazdıran Vakıfbank’ın rakibi, Türk Hava Yolları-Kuzeyboru eşleşmesinin tur atlayan takımı olacak.

Birinci setin ilk sayısında Vakıfbank’ın pasörü Cansu Özbay, rakibin hücumuna defans yaptığı sırada sakatlanarak oyuna devam edemedi ve kenara geldi. Hastaneye götürülen Cansu’nun sağlık durumu yapılan tetkiklerin ardından belli olacak.

İlk sete üst üste Alexia Caratasu’nun üst üste hücumlarıyla 1-3 önde başlayan Galatasaray HDI Sigorta, Zeynep Sude Demirel ve Anthi Vasilantonaki’nin hücumlarıyla farkı açarak skoru 3-7’ye getirdi. Oyunun bu bölümünün ardından Kübra Çalışkan’ın blokra Gabi Guimaraes’in ise hücumdaki etkili oyunu sonrası Vakıfbank, farkı kapatarak 10-9 öne geçti. Sasa Planinsec ve Alexia Caratasu ile blokta iyi iş çıkarak sarı kırmızılılar, 13-15’te yeniden iki farklı üstünlüğü yakaladı. Setin son bölümüne doğru sahneye çıkan Isabelle Haak, takımına kazandırdığı art arda sayılarla Vakıfbank’ı 18-16 öne geçirdi. Son bölümde Isabelle Haak ile sayılar almaya devam eden ev sahibi ekip, seti Michelle Bartsch-Hackley ile 25-22’de noktaladı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Buket Gülübay’ın servis serisiyle hızlı başlayan Vakıfbank, henüz setin başında 3-0’lık üstünlük yakaladı. Rakibine Alexia Caratasu ve İlkin Aydın ile karşılık veren Galatasaray HDI Sigorta, Isabelle Haak’ın servislerini karşılamakta sıkıntı yaşayınca fark yeniden açıldı ve Vakıfbank 8-3’te farkı beşe çıkardı. Zehra Güneş ile blok sayıları bulmaya devam eden Vakıfbank, Isabelle Haak’ın da bloğuyla 18-8’de farkı ona yükseltti. Set sonu Haak ve Michelle Bartsch-Hackley ile yeniden servis serileri yakalayan Vakıfbank seti 25-13 alarak maçta skoru 2-0’a getirdi.

Üçüncü set Vakıfbank’ta Michelle Bartsch-Hackley’nin hücumlarıyla başladı, Alexia Caratasu ve Anthi Vasilantonaki ile sete tutunan Galatasaray HDI Sigorta, 6-6’da eşitliği yakaladı. Bir önceki sette olduğu gibi Buket Gülübay ile servis serisi yakalayan Vakıfbank, 11-7’de farkı dört sayıya çıkardı. Sasa Planinsec, İlkin Aydın ve Alexia Caratasu ile hücum sayılarına imza atan sarı kırmızılılar, 18-15’te farkı üçe indirdi. Anthi Vasilantonaki ile set sonunda farkı 20-18’de ikiye indiren Galatasaray HDI Sigorta, rakibinin hücumları karşısında defansta zorlanınca Vakıfbank yeniden farkı açtı. Maç sonunda yeniden hücumda etkili bir oyun sergileyen Isabelle Haak, üst üste üç hücum sayısıyla seti 25-20 noktaladı ve maçı 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 23 sayıyla Vakıfbank’ın İsveçli yıldızı Isabelle Haak oldu. Vakıfbank’ta Gabi Guimaraes, Michelle Bartsch-Hackley ve Zehra Güneş 8’er sayıyla galibiyette etkili oldu. Galatasaray HDI Sigorta’da ise mücadeleyi Alexia Caratasu 14, Anthi Vasilantonaki ve İlkin Aydın 8’er sayıyla tamamladı.

AXA Sigorta Kupa Voley dörtlü finallerinin tarihleri ve oynanacağı şehir henüz açıklanmadı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.