VakıfBank, seneyi net skorla mutlu bitirdi

Vakıfbank’ın CEV Şampiyonlar Ligi macerası Fransız ekibi ASPTT Mulhouse’a konuk olduğu mücadeleyle devam etti. Oyunun her alanında rakibine üstünlük kuran temsilcimiz; karşılaşmadan 19-25, 19-25 ve 17-25 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. Üçte üç ile yoluna devam eden Vakıfbank, grup aşamasında puanını 9’a yükseltti.

Temsilcimiz Vakıfbank, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonluğu ile gittiği Fransa’da voleybol severlerin yoğun ilgisi eşliğinde müsabakaya başladı. Setin ilk bölümünde Gabi Guimaraes ve Isabelle Haak ile sayılar bulan Vakıfbank’a ASPTT Mulhouse’ta yanıt Kimberly Drewniok ve Anna Haak’tan geldi. 11-11’e kadar bozulmayan eşitlik, Michelle Bartsch-Hackley’nin servis serisinde Vakıfbank lehine açıldı. Leandra Olinga’nın hücumuyla 13-13’te yeniden eşitliği bulan Fransa temsilcisi, set sonuna kadar koruduğu dengeyi Gabi Guimaraes’in servis serisinde yitirdi ve 16-20 geriye düştü. Silke Van Avarmaet’in hücum ve bloklarıyla yeniden geri dönme çabasında olan Mulhouse’a yanıt Isabelle Haak’tan geldi. İsveçli yıldız, seti üst üste üç servis sayısı alarak 19-25 bitirdi ve Vakıfbank maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete hücumda Isabelle Haak ve Zehra Güneş ile etkili bir başlangıç yapan Vakıfbank, rakibin servisleri ve defansları karşısında sıkıntı yaşayınca 5-4 geriye düştü. Karşılıklı sayılara sahne olan ilk bölümün ardından temsilcimiz, Michelle Bartsch-Hackley’nin servis serisinde Chiaka Ogbogu’nun ön turda bloklarını arka arkaya sıralamasıyla 6-9 öne geçti ve ASPTT Mulhouse takımı mola aldı. Mola dönüşü manşet konusundaki sıkıntısı devam eden Fransız ekibi, oyunu köşelere yıkmak durumunda kaldı. Kimberly Drewniok ile sayılar bulan Mulhouse, yine Drewniok’un servisleriyle seri yakalayarak dörde kadar çıkan farkı 13-14’te bire indirdi. Anna Haak ve Gabi Guimaraes’in karşılıklı sayılarıyla farkı koruyan Vakıfbank, 15-18’de farkı yeniden üç sayıya çıkarmayı başardı. Cansu Özbay’ın servis serisinde Zehra Güneş’in blok, Michelle Bartsch-Hackley’nin hücum sayısıyla set sonuna 16-22 üstün giren sarı siyahlılar, setin kalan bölümünde skor avantajını kaybetmeyecek seti 19-25 kazandı ve mücadelede skoru 2-0’a getirdi.

Maçta 2-0 öne geçen Vakıfbank, üçüncü sete Gabi Guimaraes’in yakaladığı servis serisinde Zehra Güneş’in hücum ve blok sayılarıyla hızlı başladı ve 1-5’te dört sayılık üstünlüğü yakaladı. Kimberly Drewniok ve Silke Van Avermaet’in sayılarıyla karşılık verme çabasında olan Mulhouse’a etkili servisleriyle ve defanstan çıkması zor hücumlarıyla karşı koyan Vakıfbank, 4-11’de farkı yediye yükseltti. Çoğunlukla Isabelle Haak ve Zehra Güneş ile bulduğu sayılar sonrası set sonuna 16-21’de beş sayılık avantajla girdi. Setin sonunda bu avantajını koruyan temsilcimiz, seti 17-25 maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 22 sayıyla Vakıfbank’ın İsveçli yıldızı Isabelle Haak oldu. Vakıfbank’ta Gabi Guimaraes 16, Michelle Bartsch-Hackley ve Zehra Güneş 10’ar sayıyla skora katkı verdi. Vakıfbank takım halinde 13 bloğa imza atarken bu blokların 6’sı Zehra Güneş’ten geldi. ASPTT Mulhouse’ta ise mücadeleyi Anna Haak, Amanda Coneo ve Silke Van Avermaet 8’er sayıyla tamamladı.

Giovanni Guidetti: “Oyuncularım ne kadar profesyonel olduklarını gösterdi” 

Karşılaşmanın ardından konuşan VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti: “Hiç kolay bir maç değildi. Daha 2 gün önce Ankara’daydık ama oyuncularım ne kadar harika olduklarını, ne kadar profesyonel olduklarını gösterdi.  Herkes VakıfBank’ın Dünya Kulüpler Şampiyonası maçından sonra iyi bir oyun oynamayacağını, bu maçı hafife alacağını düşündü ancak VakıfBank’ın öyle bir takım olmadığını gösterdik” dedi.

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi’ndeki bir sonraki maçında 20 Ocak Perşembe, TSİ 19.00’da Finlandiya temsilcisi LP Salo’yu konuk edecek.

ASPTT MULHOUSE – VAKIFBANK: 0-3 

Salon: Palais des Sports 

Hakemler: Salvis Kurtiss, Alexandros Mylonakis

ASPTT MULHOUSE: Megan Viggars 2, Ivana Vanjak 4, Silke Van Avermaet 8, Georgia Lamprousi 1, Kimberly Drewniok 5, Pia Kastner 1, Anna Haak 8, Leandra Olinga-Andea, Amanda Coneo 8,   

VAKIFBANK: Cansu Özbay 1, Chiaka Ogbogu 4, Gabi 16, Isabelle Haak 22, Meryem Boz 1, Michelle Bartsch-Hackley 10, Zehra Güneş 10,

SETLER: 19-25, 19-25, 17-25

SÜRE: 70 Dakika (23’, 25’, 22’)           

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.