“Verona’daki Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri’nde olmak istiyoruz”

CEV’in ‘Pass the Pod’ adlı serisinin bu haftaki konukları, Vakıfbank’tan Isabella Haak ve Gabriela Guimaraes oldu.

Vakıfbank gerçek bir aile gibi

Haak ve Gabi Vakıfbank oyuncusu olmalarına ve pandemi döneminde nasıl voleybol oynadıklarına dair açıklamalar yaptı. Vakıfbank’tan oynamanın ne anlama geldiğiyle ilgili konuşan Haak, “Vakıfbank gerçek bir aile gibi. Yaklaşık iki yıl önce Vakıfbank’a ilk katıldığımda beni çok sıcak karşıladılar ve o zamandan beri harika bir atmosfer var. Kulübün yönetimi bizim en üst seviyede performans gösterebilmemiz için ihtiyacımız olan her şeyi sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Vakıfbank’ta forma giymenin her oyuncunun hayali olduğunu söyleyen Gabi, “Giovanni Guidetti gibi inanılmaz bir koçla ve bu kadar çok harika oyuncu ile çalışabilmek bir ayrıcalıktır. Bu fırsatı bir oyuncu olarak ve bir insan olarak da gelişmek için kullanmaya çalışıyorum” dedi.

Taraftarımızın önünde oynayabilmeyi umuyoruz

Covid salgınından dolayı sezonun nasıl geçtiğiyle ilgili konuşan Haak,”Herkes gibi uyum sağlamak zorundaydık. Seyircinin olmaması, takımın içinde doğru kimyayı ve atmosferi geliştirmemizi daha da önemli hale getiriyor, böylece kendi aramızda iyi hisler yayabiliyoruz. Buna rağmen, açıkçası normale dönmeyi ve gelecek sezon taraftarlarımızın önünde oynayabilmeyi umuyoruz” dedi.

Haak ve Gabi son olarak, Türkiye Kupası’nı kazanmanın yeterli olmadığını ve kesinlikle Verona’daki Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri’nde olmak istediklerini söylediler.

Haberi Paylaş

Comments are closed.