VNL’de 11. maçların ardından

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde dördüncü haftanın ikinci, toplamda ise on birinci maçları tamamlandı. Günün açılışını yapan Filenin Sultanları’nın ardından sahaya çıkan ABD, güçlü rakibi Japonya’yı set vermeden 3-0 mağlup etti ve on birinci maçından da galip ayrılarak namağlup liderliğini sürdürdü, Japonya ise üçüncü mağlubiyetini aldı.

Rusya ve Polonya ise zorlanmadan sırasıyla yendikleri rakipleri Kanada ve Tayland karşısında maçlardan 3-0 galip ayrılan ekipler oldular. Böylece Rusya yedinci, Polonya ise dördüncü galibiyetini almış oldu.

Final Four iddiasını sürdüren Hollanda ise, turnuvaya B takımı ile katılan İtalya’yı beş set sonunda 3-2 yendi ve sekizinci galibiyetini kazandı.

Turnuvaya bu haftadan itibaren yıldız oyuncuları ile katılmaya başlayan Çin ise, rakibi Dominik Cumhuriyeti’ni 3-1 mağlup etmeyi başararak bu hafta ikide iki yaptı. Güney Kore ile Sırbistan arasında oynanan maçta ise kazanan taraf 3-1’lik skorla Güney Kore oldu.

Günün son karşılaşmasında ise bir diğer Final Four adaylarından Brezilya, rakibi Almanya karşısında her ne kadar zorlansa da maçtan 3-1 galip ayrılarak çok önemli bir galibiyet kazandı.

Bu sonuçlarla birlikte ABD, on bir maçta on bir galibiyet ve 33 puanla namağlup liderliğini sürdürürken, aldığı Almanya galibiyeti ile birlikte Brezilya dokuz galibiyet ve 28 puanla ikinci sırada zirveyi yakın takibi sürdürüyor. 3-0’lık skorla Belçika’yı yenen Filenin Sultanları, dokuz galibiyet ve 24 puanla üçüncü sırada bulunuyor. Dördüncü sırada yer alan ülke ise sekiz galibiyet ve 23 puan ile Hollanda. Güne üçüncü sırada başlayan Japonya ise, aldığı ABD mağlubiyeti ile birlikte beşinci sıraya geriledi. Bu beş ülkeyi 7 galibiyetle Rusya, 6 galibiyet ile de Dominik Cumhuriyeti ve Çin takip ediyor.

Haberi Paylaş