VNL’de beşinci hafta heyecanı devam ediyor

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde grup aşamasının beşinci ve son haftasının ikinci maçları oynandı. Uzun zamandır zirveyi elinden bırakmayan Brezilya, bu kez de Almanya’yı 3-0 ile geçti ile istikrarlı performansını sürdürdü.

Brezilya’yı yakın takibe devam eden Polonya da rakibi İran karşısında zorlanmadı ve mücadeleden 3-0 galip ayrıldı.

Üçüncü ve dördüncü sıra için çekişme devam ediyor. Üçüncülüğü elinden bırakmak istemeyen Slovenya, Japonya’yı 3-0 ile geçerek 11. galibiyetini alırken, bir diğer Final Four adayı Fransa da rakibi Arjantin’i 3 sette devirdi. Son dörtlü iddiasını sürdüren Rusya ise İtalya karşısında günün kapanışını beş setlik maçla yaparak mücadeleden 3-2 galip ayrıldı.

Günün beş setlik diğer maçında Sırbistan, çekişmeli geçen mücadele sonucunda Hollanda’yı 3-2 yenmeyi başardı. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri ise, sırasıyla rakipleri Avustralya ve Bulgaristan’ı 3-0 yendiler.

Bu sonuçların ardından Brezilya, 14. maçında aldığı 13. galibiyetle liderliğini sürdürürken, Polonya da 12 galibiyet ve 36 puanla ikinci sıradaki yerini bırakmadı. Slovenya, bugün aldığı galibiyetle birlikte 11. galibiyetini aldı, ve bu galibiyet sayısındaki tek takım olarak son maçlar öncesi üçüncülük için önemli bir adım attı. Final Four’a katılabilecek son takım için ise çekişme devam ediyor. 10 galibiyeti bulunan üç takımdan, Fransa, 32 puanla birlikte dördüncü sırada bulunuyor. Fransa’yı ise aynı galibiyet sayılı Rusya ve Sırbistan takip ediyor.

Haberi Paylaş