VNL’de beşinci maçların ardından

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde beşinci maçlar tamamlandı. Filenin Sultanları, bugünün açılışını Almanya karşısında aldıkları 3-0’lık galibiyetle yaptı ve yoluna namağlup devam eden iki takımdan biri oldu.

Henüz yenilgi yüzü görmeyen diğer takım ABD, bugün oynadığı maçında güçlü rakibi Hollanda karşısında maçtan 3-0 net bir skorla galip ayrılmayı başardı. Bu sonuçla birlikte beşte beş yapan ABD, 15 puan ile lider durumda.

Önemli iki ülkeyi karşı karşıya getiren maçta ise Brezilya, Rusya karşısında zorlanmadı ve set vermeden mücadeleyi 3-0 kazanarak dördüncü mağlubiyetini aldı.

Japonya ise oldukça çekişmeli geçen mücadele sonucu İtalya’yı 3-2 yendi ve beşte dört yapan bir diğer ekip oldu. İtalya’nın VNL’de henüz galibiyeti bulunmuyor.

Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore’yi, Sırbistan ise Tayland karşısında mücadelelerden 3-0 galip ayrılmayı başararak beşinci maçlarını kazanan diğer ekipler oldular.

Çekişmeli geçen mücadelelerde ise Belçika ve Kanada, sırasıyla rakipleri Polonya ve Çin’i beş set sonucu 3-2 yendi. Tayland henüz VNL’de herhangi bir maç kazanamadı.

Beşinci maçlar ardından oluşan sıralama şu şekilde:

Haberi Paylaş