VNL’de dördüncü hafta başladı

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde dördüncü hafta başladı. Turnuvanın namağlup tek takımı ABD, bu kez de Belçika’ya set vermedi ve mücadeleden 3-0 galip ayrılarak onuncu maçında onuncu galibiyetini aldı.

Haftanın açılışını Güney Kore’yi 3-0 mağlup eden Rusya yaparken, Zhu Ting gibi as oyuncuları ile ilk kez sahaya çıkan Çin, Hollanda’yı 3-0 yenmeyi başardı. Bu karşılaşmanın son seti, 33-31 Çin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Tayland, ilk setini kaybettiği mücadelede Almanya’yı 3-1 mağlup ederek bu sezon VNL’deki ilk galibiyetini aldı. Kanada Sırbistan’ı, Dominik Cumhuriyeti de İtalya’yı yine aynı skorla, 3-1 yenerek haftaya galibiyetle başlayan diğer ekipler oldular.

Günün son mücadelesinde ise Brezilya, Polonya’yı 3-0 mağlup ederek Final Four yolunda önemli bir galibiyet elde etti.

Bu sonuçlarla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri, onuncu maçında on galibiyet ve puan kayıpsız 30 puanla liderliğini sürdürmeye devam etti. ABD’yi 8 galibiyet, 2 mağlubiyet ve toplam 25 puanla Brezilya takip ederken, bugün Filenin Sultanları’nı 3-1 yenen Japonya sekiz galibiyet ve 22 puanla üçüncü sırada kendisine yer buldu. Haftaya ikinci sırada başlayan Türkiye ise Japonya mağlubiyetinin ardından toplam 8 galibiyet ve 21 puanla dördüncü sırada bulunuyor. Türkiye’yi de 7 galibiyetle Hollanda ve 6 galibiyetle Dominik Cumhuriyeti ile Rusya takip ediyor.

Haberi Paylaş