VNL’de dördüncü hafta devam ediyor

FIVB 2021 Erkekler Milletler Ligi’nde dördüncü haftanın ikinci maçları oynandı. Günün son maçında Brezilya, İran’ı 3-1 mağlup ederek on birinci maçında onuncu galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

Beş setlik hiçbir maçın olmadığı günde, Polonya, rakibi Japonya karşısında zorlanmadı ve rakibine 20’li sayıları göstermeden maçtan 3-0 galip ayrıldı. Sırbistan ve Kanada da, sırasıyla rakipleri Bulgaristan ve Almanya’yı üç sette 3-0 yenmeyi başardı.

Final Four mücadelesi veren Slovenya, bugün karşılaştığı rakibi Avustralya’yı ilk seti kaybettiği maçta 3-1 yenerek sekizinci galibiyetini aldı. Bir başka Final Four adayı Fransa ise, oldukça yakın geçen settler sonunda ABD’yi 3-1 mağlup ederek sekizinci galibiyete ulaşan bir diğer takım oldu. Bu karşılaşmanın üçüncü seti 31-29 Fransa üstünlüğüyle sonuçlandı. Rusya da rakibi Arjantin’i dört sette 3-1 yendi.

Bu sonuçlarla birlikte Brezilya 11 maçta 10 galibiyet ve toplam 29 puan ile zirvedeki yerini korurken, bugün puan kaybı yaşamayan Polonya, 9 galibiyet ve 27 puan ile lideri en yakından takip eden ülke konumunda. Bu iki takımın arkasından ise 8 galibiyetli ülkelerden 25 puanlı Fransa, 23 puanlı Slovenya ve 22 puanlı Sırbistan geliyor. Altıncı sıradaki Rusya’nın 7, yedinci sıradaki Japonya’nın ise 6 galibiyeti bulunuyor. Böylece VNL’de puan durumunun en üst sırasında bulunan 6 takım, günü galibiyetle kapatmış oldu.

Haberi Paylaş