VNL’de dördüncü hafta sona erdi

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde dördüncü hafta tamamlandı. Brezilya, bugün oynadığı maçta turnuvanın son sırasında bulunan Avustralya karşısında zorlanmadı ve mücadeleden 3-0 galip ayrılarak on ikinci maçında on bir galibiyetle liderliğini sürdürdü.

Haftanın kapanış mücadelesinde ise Polonya, Almanya’yı 3-0 mağlup ederek onuncu galibiyetini aldı ve haftayı ikinci sırada tamamladı.

Günün ilk sürprizine ise Arjantin imza attı. Final Four’un önemli adaylarından Sırbistan’ı 3-0 yenen Arjantin böylece altıncı galibiyetini kazandı, Sırbistan ise dördüncü mağlubiyetini almış oldu. Bir diğer sürpriz ise İtalya’dan geldi. İtalya, beş setin sonunda VNL’in bir diğer iddialı takımı Fransa’yı 3-2 mağlup etmeyi başararak altıncı galibiyetini alırken, Fransa bu sonuçla birlikte sekiz galibiyette kaldı.

Rusya ve Kanada, sırasıyla rakipleri Bulgaristan ve Japonya’yı 3-0 ile geçmeyi başarırken, Slovenya ilk setini kaybettiği ve son setini 32-30 kazandığı maçta İran’ı 3-1 mağlup etti ve Final Four yolunda önemli bir avantaj elde etti. ABD de beş set sonunda Hollanda karşısında maçı 3-2 kazanan taraf oldu.

Bu sonuçlarla birlikte Brezilya, oynadığı 12 maçta aldığı 11 galibiyet ve toplam 32 puanla liderliğini sürdürürken, Polonya da 10 galibiyet ve 30 puanla ikincilikteki yerini korumayı başardı. Rakiplerinin bugünü mağlubiyetle kapatmasının ardından 9 galibiyetli tak takım kalan Slovenya ise, bu ikiliyi yakın takibi sürdürüyor. Haftayı galibiyetle tamamlayarak sekizinci galibiyetini alan Rusya dördüncü sıraya yükselirken, bugün oynadıkları maçlardan da mağlubiyetle ayrılan Fransa ve Sırbistan, sırasıyla kendilerine beşinci ve altıncı sırada yer buldular.

Haberi Paylaş