VNL’de günün ardından

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde üçüncü haftanın ikinci günü tamamlandı. İlk mücadelede Rusya, Tayland’ı 3-1 mağlup ederek beşinci galibiyetini aldı, Tayland’ın ise henüz galibiyeti bulunmuyor.

Japonya ise rakibi Kanada’ya yirmili sayıları bile göstermeden karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Bir başka rahat maç geçiren ülke ise, Güney Kore karşısında rakibine yalnızca 43 sayı alma şansı tanıyan ABD oldu. ABD, puan kaybetmeksizin namağlup liderliğini de böylece sürdürdü.

Günün beş setlik tek mücadelesinde ise Hollanda, rakibi Polonya’yı 3-2 yenmeyi başardı. Böylece altı galibiyete ulaşan Hollanda, Final Four iddiasını güçlü bir şekilde korumaya devam ediyor. Polonya ise beşinci mağlubiyetini almış oldu.

Sırbistan, Çin’i dört sette mağlup ederek dördüncü galibiyetini kazanırken, günün son iki mücadelesinde İtalya ve Brezilya, rakipleri sırasıyla Almanya ve Belçika’yı zorlanmadan 3-0 ile geçerek günü kapattılar.

Bu sonuçlarla birlikte Amerika Birleşik Devletleri, oynadığı sekiz maçın sekizini de kazanan tek ülke olarak puan kaybetmeksizin 24 puanla liderliğini sürdürürken, ikincilik koltuğuna yedi galibiyet ile Brezilya geçti. Filenin Sultanları, bu iki takımı yedi galibiyet ve 19 puan ile üçüncü sıradan takip ediyor. Bu üç takımın ardında ise, altı galibiyetle sırasıyla Hollanda ve Japonya bulunuyor.

Haberi Paylaş