VNL’de günün ardından

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde üçüncü haftanın ilk maçları tamamlandı. Günün son maçında ABD, Almanya’yı 3-0 mağlup etmeyi başardı ve namağlup 21 puanla liderliğini sürdürdü.

Bugün oldukça çekişmeli geçen maçlar oynandı ve tam üç karşılaşma beş sette sonuçlandı. Günün açılış mücadelesinde Belçika, Çin karşısında maçtan 3-2 galip ayrılmayı başararak önemli bir galibiyet elde etti. Rusya ise Dominik Cumhuriyeti karşısında her ne kadar zorlansa da rakibini 3-2 yendi ve dördüncü galibiyetini aldı. Polonya ise 2-0 geriye düştüğü maçta geri dönüşe imza atarak Kanada’yı 3-2 mağlup etmeyi bildi.

Hollanda, Japonya’yı 3-0 ile geçerek yedi maçta beşinci galibiyeti ile Final-Four yolunda önemli bir adım attı. Brezilya ise Sırbistan’ı 3-0 rahat bir skorla yendi ve altıncı galibiyetini aldı.

Günün Türkiye-Tayland dışındaki tek dört setlik maçında ise İtalya, Güney Kore’yi 3-1 yendi.

Bu sonuçlarla birlikte ABD, 7 maçta 7 galibiyet ve 21 puanla yoluna namağlup ve kayıpsız şekilde devam etti ve liderliğini sürdü. ABD’yi yine namağlup bir şekilde 19 puanla Türkiye takip ediyor. Brezilya 6 galibiyet ve 18 puanla üçüncü konumdayken, beş galibiyeti olan Hollanda dördüncü, Japonya ise beşinci sırada bulunuyor.

Haberi Paylaş