VNL’de haftanın ardından

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nin ilk hafta maçları, bugün oynanan üçüncü mücadelerle tamamlandı. Fransa, bu sefer Avustralya’yı 3-1 mağlup etmeyi başardı ve ilk haftayı namağlup 8 puanla tamamlamayı başardı. Avustralya ise üçüncü maçından da mağlubiyetle ayrılmış oldu.

Bugünün üç sette biten tek maçında ise İran, Hollanda’yı 3-0 net bir skorla mağlup ederek ilk galibiyetini kazandı. Hollanda da ilk haftayı galibiyetsiz kapatan bir diğer ekip oldu.

Art arda oynanan beş sette setlik iki maçta Almanya Bulgaristan’ı, Japonya ise Rusya’yı 3-2 yendi. Japonya böylece yoluna namağlup devam ederken, Rusya ilk yenilgisini almış oldu.

Diğer karşılaşmalarda ise ABD, Brezilya ve Slovenya, sırasıyla rakipleri Arjantin, Kanada ve Polonya’yı dört set sonucu 3-1 mağlup ederek haftanın galip bir şekilde tamamladılar.

Günün son mücadelesinde ise Sırbistan, İtalya’yı dört sette 3-1 mağlup ederek haftayı galibiyetle noktaladı.

Ilk haftanın ardından Erkekler Milletler Ligi’nde Brezilya 3 maçta 3 galibiyet ve 9 puan ile zirvede bulunurken, Fransa 8, Japonya ise 7 puanla yollarına namağlup devam eden diğer iki takım oldu.

Hollanda, Avustralya, Arjantin ve İtalya ise henüz VNL’de galibiyet ile tanışamadı.

Haberi Paylaş