VNL’de ikinci gün tamamlandı

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde oynanan sekiz maç ile birlikte ikinci maçlar tamamlandı. Japonya, Çin’i üç sette mağlup etmeyi başarırken, ABD ise Kanada karşısında maçtan 3-0’lık net bir skorla galip ayrılmayı başardı. Böylece ikinci maçlarını da set vermeden kazanan bu iki takım, 6 puan ve 6-0’lık muhteşem set galibiyet oranıyla sıralamada günü birinci ve ikinci olarak kapattılar.

Günün bir diğer üç setlik mücadelesinde ise Brezilya, Dominik Cumhuriyeti karşısında maçtan zorlanmadan 3-0 galip ayrıldı. Böylece altı puana ulaşan Güney Amerika ekibi, kendisine üçüncü sırada yer buldu.

Güney Kore ise Tayland’ı 3-1 mağlup ederek ikinci maçında ilk galibiyetini almayı başardı. Dört setlik bir başka mücadelede ise Sırbistan, Polonya’yı ilk setini kaybettiği mücadelede 3-1 yenerek galibiyetle tanışan bir diğer ekip oldu.

Günün beş sette sonuçlanan ilk mücadelesinde ise Almanya, Hollanda’yı 3-2 mağlup etmeyi başardı. Diğer beş setlik maçta ise Rusya, 2-0 geriye düştüğü maçta Belçika’yı 3-2 yenerek ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.

VNL’de ikinci maçların ardından ilk 5 sırayı, turnuvaya as kadro gelen Olimpiyat ekipleri oluşturuyor.

Haberi Paylaş