VNL’de ikinci hafta tamamlandı

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde oynanan altıncı maçların ardından ikinci hafta tamamlandı. ABD, bu sefer de Tayland karşısında zorlanmadan maçtan 3-0 galip ayrıldı ve altıda altı yaparak namağlup ve puan kaybetmeden liderliğini sürdürdü. Tayland’ın henüz galibiyeti bulunmuyor.

Filenin Sultanları ise bugün aldığı 3-0’lık Çin galibiyeti ile altıda altı yapan bir diğer ekip oldu ve 16 puan ile kendisine ikinci sırada yer buldu.

Japonya, güçlü rakibi Rusya karşısında maçı 3-0 kazanarak altıncı maçında beşinci galibiyetini aldı. Rusya ise 3 galibiyet ve 3 mağlubiyetle dokuzuncu sırada bulunuyor.

Günün tek beş setlik mücadelesinde Belçika, rakibi Güney Kore’yi 3-2 mağlup ederek bir galibiyet daha kazandı. Güney Kore ise altıncı maçında beşinci mağlubiyetini aldı.

Bu yıl ilk kez VNL’e katılma başarısı gösteren Kanada, Almanya karşısında maçtan 3-0 galip ayrıldı ve bu haftadaki ikinci galibiyetini aldı.

Dominik Cumhuriyeti, Hollanda ve Brezilya ise sırasıyla rakipleri Polonya, Sırbistan ve İtalya’yi 3-1’lik skorla dört setle geçmeyi başardı. İtalya, henüz VNL’de galibiyetle tanışamayan bir diğer ülke konumunda.

Oynanan altı karşılaşmanın ardından puan durumunda ABD, altıda altı ve 18 puanla haftayı lider tamamlarken, Türkiye namağlup 16 puanla zirveyi en yakın takip eden ülke konumunda. Beş galibiyeti olan Brezilya üçüncü ve Japonya ise dördüncü sırada bulunuyor. Bu iki takımı ise altı maçta dört galibiyet yaşayan Hollanda takip ediyor.

Haberi Paylaş