VNL’de sekizinci maçların ardından

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde sekizinci maçlar oynandı. Günün açılış maçında Sırbistan, güçlü rakibi İran’ı beş sette 3-2 mağlup ederek altıncı galibiyetini aldı, İran ise beş galibiyette kaldı.

Günün bir diğer beş setlik mücadelesinde ise Slovenya, zirveyi yakından ilgilendiren maçta Fransa’yı 2-0 geriden gelerek 3-2 yenmeyi başardı. Slovenya bu galibiyetle sekizde altı yaparken, Fransa ikinci mağlubiyetini almış oldu.

Günün son 3-2’lik maçında ise gülen taraf İtalya’yı yenen Japonya oldu. Arjantin Avustralya’yı, ABD de Almanya’yı zorlanmadan 3-0 ile geçti. Rusya ise, rakibi Kanada karşısında maçtan 3-1 galip ayrılarak beşinci galibiyetini aldı.

Final Four için elinden geleni yapan Brezilya, bu kez rakibi Bulgaristan karşısında zorlanmadı ve mücadeleyi 3-0 kazanmasını bildi. Lider Polonya ise, günün son maçında Hollanda’yı 3-0 yenerek yedinci galibiyetini almış oldu.

Bu sonuçlarla birlikte Polonya ve Brezilya sekiz maçta yedi galibiyet ve 21 puanla birinci ve ikinci sırada bulunuyor. Liderlik konumunda ise set averajı daha yüksek olan Polonya var. bu iki takımı 6 galibiyet ve 18 puanla Fransa takip ederken, altı galibiyetli Slovenya dördüncü, Sırbistan ise beşinci konumda. Hiç galibiyet alamayan Avustralya ise sıralamanın sonunda yer alan ülke olmayı sürdürdü.

Haberi Paylaş