VNL’de üçüncü hafta başladı

FIVB 2021 Erkekler Milletler Ligi’nde üçüncü hafta başladı. Dün oynanan sekiz maçtan üç tanesi dört sette sonuçlanırken, oynanan 5 karşılaşmada kazanan takım üç setlik rahat galibiyetler aldı.

Haftanın açılış maçında Sırbistan, Almanya’yı 3-1 ile yenerek beşinci galibiyetini aldı. Japonya ise Avustralya karşısında maçtan dört sette galip ayrılmayı başardı.

Zirveyi yakından ilgilendiren mücadelede ise Fransa, ilk setini kaybettiği mücadelede Rusya’yı 3-1 mağlup etti. Karşılaşmanın üçüncü seti 30-28 Fransa üstünlüğüyle sonuçlanırken, bu sonuçla birlikte Fransa altıncı galibiyetini aldı.

Lider Polonya ise, Bulgaristan karşısında rahat bir üç setlik galibiyet alarak yedinci maçında altıncı galibiyetini kazandı. İran ABD’yi, Brezilya da Hollanda’yı üç sette 3-0 yendi. Slovenya ve İtalya’da, sırasıyla rakipleri Kanada ve Arjantin’i 3-0 ile geçti.

Bu sonuçlarla birlikte Polonya ve Brezilya yedinci maçlarında altıncı galibiyetlerini aldı ve 18 puanla sıralamanın zirvesinde yer aldılar. Bu iki ülkeden set averajı yüksek olan Polonya lider durumdayken, Brezilya da listede kendisine ikinci sırada yer buldu. Bu iki ülkeyi yine 6 galibiyet ve 17 puanla Fransa takip ediyor. Beş galibiyetli Slovenya, İran ve Sırbistan ise sırasıyla 4,5 ve 6. sırada.

Haberi Paylaş