VNL’de üçüncü hafta tamamlandı

2021 FIVB Erkekler Milletler Ligi’nde üçüncü hafta tamamlandı. Günün en dikkat çeken maçı aynı zamanda haftanın son mücadelesi olan ve puan durumunda ilk iki sırada yer alan takımları karşı karşıya getiren Polonya-Brezilya karşılaşmasıydı. Brezilya, güçlü rakibine set vermedi ve mücadeleden 3-0 galip ayrılarak sekizinci galibiyetini aldı ve liderliğe yükseldi.

Günün ilk iki maçında ise oldukça çekişmeli mücadeleler yaşandı. Almanya, İran’ı; Slovenya ise Rusya’yı 3-2’lik skorla mağlup etmeyi başararak haftayı galibiyetle noktalayan ekipler oldular. Günün bir diğer beş setlik mücadelesinde ise Bulgaristan, Hollanda’yı 3-2 mağlup ederek ikinci galibiyetini aldı.

İtalya, Avustralya karşısında rahat bir oyun ile maçı 3-0 kazandı ve dokuzuncu maçında sekizinci galibiyetini aldı, Avustralya ise bu haftayı da galibiyet alamadan kapattı.

Günün dört setlik maçlarında ise Arjantin, Sırbistan ve Fransa, sırasıyla rakipleri Japonya, ABD ve Kanada’yı 3-1 yenmeyi başardı.

Bu sonuçlarla birlikte Brezilya, dokuz maçta aldığı sekiz galibiyet ile 24 puanla lider olarak haftayı noktaladı. Bugün rakibine karşı yaşadığı mağlubiyetin ardından Polonya, 7 galibiyet ve 21 puanla ikinci sıraya geriledi. Bu iki takımı ise 7 galibiyetli Fransa 21 puanla, Slovenya ve Sırbistan ise 19 puanla takip ediyor. Bu beşlinin ardında 5 galibiyetle İran var. Avustralya ise galibiyet ve puan alamadığı VNL’de son sırada yer alıyor.

Haberi Paylaş