VNL’de üçüncü hafta tamamlandı

2021 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nde üçüncü hafta tamamlandı. Haftanın kapanış mücadelesinde ABD, İtalya’yı dört sette 3-1 mağlup ederek dokuzda dokuz yaptı ve 27 puanla liderliğini sürdürdü. Karşılaşmanın üçüncü seti, ABD’nin turnuva başından bu yana kaybettiği ikinci set oldu.

Bugün oynanan sekiz karşılaşmanın dördü 5 sette tamamlandı. Filenin Sultanları, günün ilk beş setlik mücadelesinde Rusya’yı 3-2 mağlup etti. Japonya ise 2-0 geriye düştüğü maçta Polonya’yı yenerek yedinci galibiyetini aldı.

Turnuvaya as oyuncularının önemli bir kısmıyla katılmayan Çin ise sürpriz bir galibiyete imza atarak Brezilya’yı 3-2 yenmeyi başardı. Bu sonuçla birlikte Brezilya ikinci mağlubiyetini almış oldu.

Günün diğer beş setlik maçında ise Belçika, çekişmeli geçen mücadelede Sırbistan karşısında 3-2’lik bir galibiyet aldı.

Dominik Cumhuriyeti, Hollanda ve Almanya ise, sırasıyla rakipleri Tayland, Kanada ve Güney Kore’yi üç sette zorlanmadan 3-0 yenerek üçüncü haftayı galibiyet ile kapatan ekipler oldular.

Bu sonuçlarla birlikte haftayı lider tamamlayan ekip 9 maçta 9 galibiyet ve puan kayıpsız 27 tam puanla ABD olurken, Rusya galibiyeti ve Brezilya’nın Çin’e kaybetmesinin ardından Filenin Sultanları ikinci sıraya yeniden yükseldi. 8 galibiyet ve 21 puanlı Türkiye’yi 7 galibiyet ve 22 puanla Brezilya takip ediyor. 7 galibiyetli bir diğer takım Hollanda dördüncü, Japonya ise beşinci sırada.

Haberi Paylaş