VNL’in iki turu Rusya’dan alındı, Dünya Şampiyonası gözden geçirilecek

FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu), Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gelişmelerin ardından alınan önlemleri açıkladı.

İki turu Rusya’da düzenlenmesi planlanan FIVB Milletler Ligi organizasyonu başka bir ülkeye alınacak, yine Rusya’nın ev sahipliğinde oynanması planlanan 2022 FIVB Dünya Erkekler Voleybol Şampiyonası’nın durumu ise belirsizliğini koruyor, ev sahipliğinin gözden geçirileceği belirtildi.

FIVB’den yapılan açıklama:

“Ukrayna’da kötüleşen duruma yanıt olarak, FIVB bugün Rusya Voleybol Federasyonu’na, Haziran ve Temmuz aylarında Rusya’da düzenlenecek olan FIVB Milletler Ligi’nin (VNL) iki ayağının Rusya’da alındığını ve yeni şehirlerin yakında açıklanacağını duyurdu.

FIVB durumu yakından takip etmeye devam edecek ve 2022’nin ikinci döneminde yapılması planlanan Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası da dahil olmak üzere Rusya’da yapılacak diğer etkinlikleri gözden geçirecek.

FIVB; Ulusal Federasyonlar da dahil olmak üzere paydaşlarını dinliyor, onlarla temas halinde ve Ukrayna halkı için ciddi endişelerini paylaşıyor.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.