Voleybol Erkekler 1. Ligi B grubu alev alev

Türkiye Erkekler 1. Ligi B grubu bu sezon tarihin en çekişmeli en zor dönemlerinden birini yaşıyor.

Öyle ki sezon başından bugüne kadar sürekli sürpriz maçların olduğu, 3-2 biten maçların çokluğu bu ligin rengini her hafta değiştiriyor. Her hafta yapılan hesapların karalandığı bu ligde yeni hesaplar parkelerde yeni hüzünlerin ve sevinçlerin yaşanmasına sebep oluyor.

Tabloya baktığımızda sezon başında iyi bir ekip kuran ancak yaşadığı ekonomik zorluklar neticesinde takımını küçülten Asur Gençlik ligden düşecek ilk takım oldu. Sezonun ilk yarısında tüm maçlarını kazanan Şırnak temsilcisi Cizre Belediyespor ikinci yarıya üst üste 3 mağlubiyetle başladı. İlk 7 maçında set alamadan maç kaybeden Yurt Grup Erzin Yeşilkent takımı daha sonra oynadığı 8 maçın 6’sını kazandı. Tam bu seri devam edecek derken üst üste 3 mağlubiyet aldı ve ligde düşme hattına yaklaştı. Ligin en çok 3-2 maçlarını oynayan Niksar Belediyespor bu maçlarda sakat oyuncularının bulunmasını çok aradı. 5 maçın biri kendi lehine biten Tokat ekibi Niksar tersi sonuçlarda playoff potasında yer alacaktı. Ligde kalma hedefinde sezona başlamış olan bir takımın bu başarısı bu ligi zorlayan güzel noktalardan oldu.

Ligin zirvesinde play-off için ilk 4 mücadelesinde takımlar diken üstünde. Ligin 2. sırasında bulunan Hatay Büyükşehir Belediyespor takımının dahi alacağı kötü sonuçlarla play-off dışında kalma ihtimali arkasından gelen takımların birbirine çok yakın olması herkesi hata yapmamak adına diken üstünde tutuyor. Mardin ekibi yeni Kızıltepe son maçlarının hepsini kazanarak lige damga vururken 2 haftadır ertelenen maçlar hızını kesecek mi merak konusu. Şu anda birinci sırada yer alan Cizre Belediyespor dışında playoff grubunda olmayı garantileyen takım yok. Hatay BBSK, Türşad, Akkuş Belediyespor, Yeni Kızıltepe, Malatya BBSK takımları play-off’a gidecek 4 takımdan 3’ü olmak için mücadeleye devam edecek.

Öyle bir lig ki birinci olan takım daha 2 hafta önce 11. sırada bulunan Mardin Dinamik takımını 5 set sonunda yenebiliyor ve 5. set 16-14 bitiyor. O takım bu hafta aldığı sonuçla şu an 10.sırada. Her takım her takımı evinde ya da deplasmanda yenebiliyor. Tablonun alt bölümü ise tam bir ateş hattı, alev alev yanıyor. Ligden düşmesi kesinleşen Asur Gençlik dışında kümede kalma adına son 2 takımdan biri olmamak için topun el yaktığı haftalarda varını yoğunu koyacak olan tam 4 takım var. Ve son haftaya kadar bu mücadele devam edecek. Bu 4 takım son 3 haftada kendi aralarında müsabakalar oynayacak ve alevin volkana dönüştüğü haftalar yaşanacak.

TVF’nin canlı skor uygulamasından sadece rakamları takip ederek bile sizi hop oturtan hop kaldırtan bu sezonun devamında tüm kulüplere, teknik ekiplere ve sporculara başarılar dileriz.

Haberi Paylaş