Voleybol ve ampüte takımlarını kapattı iddiası

Türkiye Voleybol Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Baki Alpaslan, Malatya Büyükşehir Belediyespor’a bağlı voleybol ve ampüte takımlarının Selahattin Gürkan tarafından kapatıldığını iddia etti.

TVF Malatya İl Temsilcisi Baki Alpaslan’nın yaptığı açıklama şöyle;
“Akşam saatlerinde haberdar olduğumuz MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR’a bağlı Voleybol ve Ampüte takımlarının Selahattin GÜRKAN tarafından kapatıldığına dair haber hakkında üzüntümüzü bildirmek isterim.

Tüm malatya’lıların, spor severlerin, spora ve o takımın biryere gelmesinde emeği olan herkesin yaşadığı üzüntüyü bizlerde yaşıyoruz. Spor bir şehrin vitrinidir, spor gençlerimizin geleceğidir. Tüm Türkiye’nin voleybolu konuştuğu başarıları ile gurur duyduğu çocuklarını göndermek istediği bir branşı kapatmak çok elim ve üzücü bir olaydır. Takımın kapatılması çocuklarımızın hedeflerinin küçülmesine ve spordan soğumalarına sebebiyet verecek kadar acı bir durumdur. Takımın üst liglerde yani 1. ligde oluşuda üzüntümüzü katbe kat arttırmaktadır.

Engellerini sporla aşan bizlerin yapamadıklarını engelsiz yapan kardeşlerimizin Ampüte Takımımızın kapatılması en acısıdır. Spora vurulan bu darbeden ötürü hüznümüzü birkez daha belirmek isterim.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.