“Voleybola amcamın oğlu sayesinde, sokakta başladım”

Tokat’lı orta oyuncu Ali Samet İçmeğiz, Tokat Gazetesine gündemi dair spor gelişmelerini değerlendirdi.

1989 yılında Tokat’ta dünya gelen, ailesiyle İzmir’de yaşayan evli ve 1 çocuk babası orta oyuncu Ali İçmeğiz, 2020-2021 sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi yeni ekibi Haliliye Belediyespor’la anlaştı. Başarılı orta oyuncusu Ali Samet İçmeğiz, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle ara verilen liglerin ardından antrenman çalışmalarını, ev günlerini, Tokat Belediye Plevnespor ve Tokatspor gibi merak edilen konuları WhatsApp aracılığıyla değerlendirdi.

ALİ SAMET İÇMEĞİZ: “VOLEYBOLA AMCAMIN OĞLU SAYESİNDE, SOKAKTA BAŞLADIM”

Sözlerine Tokatlıların ve sporseverlerin Kurban bayramını kutlayarak başlayan tecrübeli orta oyuncusu Ali Samet İçmeğiz, voleybola amcasının oğlunun sayesinde başladığını belirterek, “Voleybola amcamın oğlu sayesinde, sokakta başladım desem yeridir. Amcamın oğlu Uğur İçmeğiz o zamanlar okul takımında oynuyordu, onun sayesinde bende de bir heves oluştu. Mahallede duvardan duvara ip gererek maçlar yapardık. Sonrasında okulda oynarken çok değerli öğretmenim Yavuz Gelebur sayesinde okul takımına girdim ve sonra yine Yavuz hocamın sayesinde kulüp ile tanıştık. Sonrasında da gördüğünüz üzere aktif spor hayatım devam ediyor. Buradan da sizin aracılığınızla Yavuz Gelebur’e de selam olsun.” açıklamasında bulunduğu sözlerine bu sezon formasını giyeceği Haliliye Belediyespor transferiyle devam etti;

“HEDEFİMİZ BU SENE LİGDE SES GETİRMEK VE GETİRECEĞİMİZE DE İNANIYORUM”

İçmeğiz, “Haliliye Belediyespor ile anlaştığım için çok mutluyum. 2 sezondur Akif Gürgen hocamız ile görüşüyorduk, nasip bu seneye oldu. Hedefimiz bu sene ligde ses getirmek ve getireceğimize de inanıyorum. Çok iyi bir ekip olduk, takımda arkadaşlık olsun, antrenman tempomuz çok iyi gidiyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, gerçekten inanılmaz üst düzey bir tesis imkânı var. Her şey elimizin altında abartısız söylüyorum, Türkiye’de hiç bir oynadığım kulüpte böyle bir tesis görmedim. Ufak tefek eksikler var tabi ki yeni bir kulüp ama üst düzey bir tesise sahibiz.” şeklinde konuştu.

“PANDEMİ SÜRECİNDE FİTNESS YAPMA VOLEYBOL OYNAMA ŞANSIM YOKTU, EVDE OĞLUM EMİR BERK’LE CORE ANTRENMANLARI LASTİKLE ÇALIŞMALAR YAPABİLDİK”

Açıklamalarına salgında döneminde evde yapılan antrenmanları ve karantina günlerini de bahseden 31 yaşındaki orta oyuncu İçmeğiz, “Pandemi süreci ne yazık ki kulüpleri de sporcuları da kötü etkiledi, hatta dünyayı kötü etkiledi demek daha doğru olur. Umarım kısa bir süre içerisinde sağlıklı günlerimize kavuşuruz. Pandemi sürecinde Fitness yapma voleybol oynama şansım yoktu. Evde oğlum Emir Berk’le Core antrenmanları lastikle çalışmalar yapabildik. Sezon öncesi koşu antrenmanları ile yeni sezona hazırlık yaptık. Bildiğiniz üzere ben İzmir’de yaşıyorum, burada çokça yasak gördük. Kısıtlama olmadığı günlerde genelde dağ yürüyüşlerine çıktık. Ailem ile sokağa çıkma yasaklarında ise eşim, kız kardeşim ve eniştemle bir oyuna sardık. Pugb diye baya bir bağımlısı olduk ve seri diziler bitirdik. Evimizin arka bahçesi mevcut orada da bolca mangal yapıp oturduk dinlendik o şekilde eğlenerek zaman geçirdik.” sözlerine Tokat Belediye Plevnespor Başantrenörü İlker Altan hakkında düşüncelerini belirterek devam etti;

“İLKER HOCA TIRNAKLARINI KAZARAK BU NOKTAYA GELDİ, TÜRKİYE’DE ÖRNEK GÖSTERİLMESİ GEREKİR”

1989 doğumlu başarılı orta oyuncu İçmeğiz, “Belediye Plevnespor’a yeni sezonda başarılar dilerim. İlker hoca voleybolun içinden gelen birisi benimle birlikte de oynadı. Başarılı, çalışkan ve dürüst bir kardeşimiz. Aslında Türkiye’de örnek gösterilmesi gerekir, cidden tırnaklarını kazıyarak bu noktaya geldi. Hırsına ve azmine hayranım. İstatistik Antrenörlüğünde Türkiye’de kısa zamanda çok iyi işler yaparak Milli Takıma kadar yükseldi. Geçen sene de bence başarılı oldular, elindeki imkânları en iyi şekilde değerlendirdi. Buradan İlker hocama yeni sezonda başarılar dilerim, daha iyi yerlerde olacağından şüphem yok.” dedi.

TOKATSPOR ve TOKAT 1969 SPOR KULÜBÜ’NE DESTEK ÇAĞRISI

İçmeğiz, “Bu konuda çok söyleyecek şey var aslında. Bir şehir bir takıma sahip çıkamadı, çok zor bir şey değildi, Tokatspor’u sahipsiz bırakmak. Tokatspor’un kuruluş yıl dönümünde yanlış hatırlamıyorsam, bir fotoğraf gördüm. Aslında o fotoğraf çok şey anlatıyor. Bir çelenk ve gerçekten Tokatspor’a gönül verenler yaşamasını isteyenler. Şunu söylemek isterdim ki, bir şans daha geldi Tokatspor’a. Ligde kaldı ve inşallah şehir, şehrin ileri gelenleri sahip çıkar ama hiç sanmıyorum. O yüzden uzaktan baktığımızda üzülüyoruz. Güzel bir hamle var, oda Tokat 1969 Spor kulübü. Umarım onlar güzel işler yaparlar, ne yazık ki bizde destek olma yerine köstek olma da var. Lütfen destek olun. Şehrine, şehrinin takımınıza sahip çıkın. Burada sözüm Tokatspor A.Ş ve Tokat 1969 Spor Kulübü içinde. Bir şehrin en büyük reklamıdır, spor.” açıklamasının sonunda ise,

Genç voleybolcu meslektaşlarına iyi çalışmalarını, iyi antrenman yapmalarını ve kötü ortamlardan uzak durmalarını tavsiyesinde bulunan Haliliye Belediyespor orta oyuncusu Ali Samet İçmeğiz, “Türkiye’de çok az oyuncu yetişiyor, bundan dolayı alt yapılara biraz daha önem vermemiz gerekiyor. Ciddi anlamda Türkiye’de alt yapı problemi var, ilerisini görebilmemiz için biraz daha altyapıya önem vermek gerekiyor.” diyerek açıklamasına son verdi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş