“Voleybolu bırakmayı hiç bu kadar ciddi düşünmemiştim”

17 yıllık voleybol kariyerini sonlandırma kararı alan tecrübeli orta oyuncu Ferhat Akdeniz, hayatına yeni bir yön çizmenin eşiğinde. Bu kararı almanın kolay olmadığını söyleyen başarılı voleybolcu ile gelecek planlarını hakkında konuştuk.

-Biraz kendinden bahseder misin?

26.10.1986 İsviçre doğumluyum. 1996 yılında ailemin temelli dönüş kararı ile Türkiye’ye döndük. Türkiye’deki ilk günüm ile beraber aslında spor hayatımda başlamış oldu. İlk olarak basketbol oynadım o zamanlar Oyak Renault alt yapısında. Yaklaşık 4, 5 sene basketbol oynadıktan sonra lise dönemimle beraber voleybol oynamaya başladım.

-Voleybolu bırakma kararını ne zaman aldın?

Voleybolu bırakma kararımı aslına bakarsanız sezon sonuna doğru aldım. Daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama hiç bu kadar ciddi olarak düşünmemiştim. Sezonun pandemi nedeniyle ara verildiği dönemlerde biraz düşünme zamanım oldu ve karar almamdaki en etkili süreç bu oldu.

-Karar vermek zor oldu mu?

Tabi ki de zor oldu. Zor olmadı desem inandırıcı olmaz kesinlikle. Sonuç olarak yıllardır yapmış olduğum ve bunun üzerinden hayatımı kazandığım işim diyebilirim.

-Pandemi süreci bu kararı almanda etkili oldu mu?

Kararıma etkili oldu desem yalan olur ama düşünme şansına eriştim bu süre zarfında diyebilirim.

-Geçen sezon senin için nasıl geçti?

Geçen sezon oldukça güzel geçti. Normal sezonu sadece 2 mağlubiyet ile bitirdik ve playoffları beklerken maalesef liglere ara verildi ve daha sonrasında tescil edildi. Tabi ki çok güzel geçen bir sezonun sonunu kupa ile bitirememek herkesi olduğu gibi beni de üzdü. Hem playofflarda hem de Türkiye Kupasında şampiyonluğun en büyük adayıydık sonuçta. Çokta söylenecek bir şey yok diye düşünüyorum, hayırlısı öyleymiş.

-Kariyerinin en unutulmaz anı?

Kariyerimin en unutulmaz anı öncelikle Fenerbahçe’ye transfer olmam diyebilirim. Çünkü çocukluğumdan beri gönül verdiğim takımın formasını giymek her Fenerbahçelinin hayalidir ve ben bunu gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşadım. Daha sonrasında bu forma altında 3 kupa almak paha biçilemezdi.

-Gelecekle ilgili planların neler?

Gelecek ile ilgili planlarımın ilk başımda tabi ki de yurtdışına yerleşmek var. İnşallah birkaç ay içinde İsveç’e yerleşme planım var. Nişanlım İsveçli olduğundan dolayı hayatıma orada devam etme gibi bir yola girdim ve inşallah her şeyin hayırlısı olur.

-Evlilik yakın mı?

İlk başta İsveç’e yerleşip orada bir hayata başladıktan sonra evliliği düşünüyoruz. Ama çokta acelemiz yok açıkçası. Her şeyin zamanı olduğu gibi onunda ikimiz için en doğru zamanda olacağına eminim.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.