Kuşadası Challenge Turnuvası’nda ikinci gün sona erdi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Plaj Voleybolu Dünya Turu VW Beach Pro Tour Kuşadası Challenge turnuvası,dün oynanan ana tablo maçlarıyla devam etti.

Dün oynanan ana tablo karşılaşmalarında Bahanur Gökalp-Merve Çelebi ikilisinden oluşan Kadın Plaj Voleybolu Milli Takımımız ilk maçında Amerika’ya 2-0 mağlup oldu. Millilerimiz, gruptaki ikinci maçında İtalya’ya mağlup olarak turnuvaya veda etti.

Hasan Hüseyin Mermer – Sefa Urlu ikilisinden oluşan Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımımız,  Norveçli rakiplerine 2-0 yenilse de ikinci maçlarında Avusturalya’yı 2-0 yenerek son 18 takım arasına adlarını yazdırdı.

Plaj Voleybolu Milli Takımı Avusturalya maçının ardından görüşlerini aktardı:

Sefa Urlu, “Bizim içi çok önemli bir maçtı. İlk maçı kaybettik, gruptan çıkabilmemiz için bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Kötü bir turnuva başlangıcı olsa da devamını iyi getirmek bizim elimizde. Bu maçı da net bir skorla aldık. Yarınki rakibimizi bekliyoruz. Umarım yarın da oynayacağımız maçı galibiyetle taçlandıracağız ve turnuvaya devam edeceğiz.”

Hasan Hüseyin Mermer, “Yarın tekrar sahada olacağız. Sabah kötü bir oyun oynamıştık ama bu akşam gerçek oyunumuzu gösterdik. Tüm Aydın halkını yarın bizi desteklemeye davet ediyoruz.”

Oynanan ana tablo maçlarının sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.