Wolosz: “Güçlü Imoco’yu daha sonra göreceksiniz”

Herkes tarafından rakipsiz gösterilen Imoco Volley Conegliano, İtalya kadınlar A1 liginin ilk haftasında Vbc Èpiù Casalmaggiore karşısında ilk seti kaybederek bir şaşkınlık yarattı. Ancak sonraki setlerde “Panterler” gücünü gösterdi ve maçı kazanmayı bildiler. Takımın pasörü ve kaptanı Polonyalı yıldız Joanna Wolosz, maç sonrası Treviso Tribune’e açıklamalarda bulundu.

“Maçın başında oldukça telaşlı ve gerdindik, ama bence ilk seti kaybetmemiz iyi oldu çünkü bu sayede kendimize daha çabuk geldik. Bizim oyunumuz ve Casalmaggioer’nin oyununu değerlendirdiğimde, olması gereken sonucun bu olması gerektiğini söyleyebilirim.”

Imoco ayrıca taraftarının sıcak desteğine alışık ve dün salonda eskisi kadar çok bulunamamaları oyuncuları kötü etkilemiş: “Kesinlikle aynı değil. Burada taraftarlarımızın desteğine ve ittirici güç olmalarına alışığız, ve bunu çok özlüyoruz. Yine de az bir izleyicinin desteği bile çok önemli çünkü onların da alkışlarını ve tezahüratlarını duyabildik. Hepimizin ortak isteği ise salonda ve tribünde daha fazla insan görebilmek.”

Polonyalı pasör ayrıca sakatlanan Folie’nin yerine oyuna zorunlu giren Fahr hakkında da yorumda bulundu: “Sarah iyi oynadı ve zaten aksini beklemiyordum çünkü iki aylık hazırlık sürecimiz ile birlikte hepimiz kendimizi geliştirdik. Bu takımdaki bütün oyuncular çok mutlu çünkü iyi bir ekibiz ve ardımızda kimseyi bırakmak istemiyoruz.”

Son olarak Imoco’nun maçtaki hatalarının ve eksikliklerinin farkında olan Wolosz: “Daha henüz başlangıçtayız, bu biraz arabayı dördüncü viteste kullanmak gibi, daha önümüzde beşinci ve altıncı vitesler var. Dizel bir araba gibiyiz ve yavaş yavaş kendimizi geliştireceğiz, en güçlü Imoco’yu daha sonra görebileceksiniz.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.