Wolosz: “Milli Takıma geri dönmem koça bağlı”

Imoco Volley Conegliano’nun yıldız pasörü Joanna Wolosz, Polonya kadın milli takımı başantrenörü Jacek Nawrocki ile yaşadığı çeşitli sıkıntılardan dolayı geçtiğimiz yaz milli formayı giymemişti. Nawrocki’nin görevi bırakmasının ardından Wolosz, milli takım kariyeri hakkında TVP Sport’a açıklamalarda bulundu.

Wolosz: “Durumu takip ediyorum, seçilecek koça göre kararım değişebilir. Neler olacağını göreceğiz. Kapıları tam olarak kapatmayı düşünmüyorum”.

Pasör, Imoco Volley Conegliano’daki antrenörü ve şu an Hırvatistan’ı çalıştıran Daniele Santarelli’yi milli takım başında görmek istediğini söylüyor ve ekliyor: “Ancak bu isteğimi hiçbir zaman sesli bir şekilde dile getirmedim çünkü başantrenör Wolosz için seçildi gibi bir izlenim yaratmak istemem. Bu olabilecek en kötü şey olur.“

“Santarelli kesinlikle milli takıma liderlik edebilecek en iyi 3 teknik direktör arasında. Ancak onunla bu konuyu konuşmadık. Polonya ile ilgileniyor ama biz kendi ligimizle o kadar meşgulüz ki başka yerlere bakmaya zaman yok.”

Kaynak: TVP Sport

Haberi Paylaş

Comments are closed.