“Yaşı küçük yüreği büyük sporcularla gururluyuz”

Genç ve yıldız takımlardan oluşan altyapı oyuncuları ile Kadınlar 2.Ligi’nde başarıyla mücadele ederek yarı final oynayan Mehmet Erdem Marmara Akademi Spor Kulübünde mutluluk hakim.

Sezonu hedefledikleri yerde bitirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden kulüp yönetimi, amaçlarının oyuncu yetiştirmek olduğunu, kendi altyapılarında oynayan oyuncularla mücadele ettikleri 2. Ligde birçok bütçeli takımlara karşı güzel ve mücadeleci bir oyun oynayarak yarı finale kadar yükseldiklerini belirttiler.

Antrenör Erdem Hangül biten sezonun ardından şu açıklamalarda bulundu:

“Yaklaşık 7 ay boyunca acıyla tatlısıyla güzel ve başarılı süreçlerden geçtik. Önce gruplardan sonra çeyrek finallerden çıkarak yarı finallere yükseldik, birçok bütçeli takımlara karşı mücadele ettik. Yarı finallerde oynadığımız 3 maçın 2’sini 3-2 son sayılarda ve bir maçı da 3-1 kaybetmemiz sonucunda bu sezona nokta koyduk.

Yarı finallerde dar kadro ve sakat oyuncularımızın olması sebebiyle rotasyon şansımızın olmaması bizleri zorladı. Tarafımıza karşı maalesef hakem hatalarının da ön plana olduğu yarı finallerde yüreğiyle oynayan, maçın son anına kadar savaşan oyuncularımızla gurur duyduk. Birçok yatırım yapan takımlarla kendi spor okulumuzdan kazandığımız dar bütçemizle büyük özveriyle emek verdiğimiz ligi başarıyla tamamlamış olduk.

Sezon boyunca büyük emek sarf eden son sayıya kadar mücadele eden yaşı küçük olsa da yüreği büyük olan sevgili sporcularımıza, değerli velilerimize, antrenör arkadaşlarımıza her zaman yanımda olan eşim çocuğum ve kulüp ortağım abim Mehmet Yusuf Koray’a, bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Yeni bir hikâyede görüşmek üzere.”

Haberi Paylaş

Comments are closed.