“Yatırım yapan takımlar yarı final etabı dışında kaldı”

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi’ne yükseldiği ilk sezon büyük başarıya imza atan ve yarı final etabı oynamaya hak kazanan Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan baş antrenör Onur Göçmengil ile yarı final etabı öncesi kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi’ne yükseldiğiniz ilk sezonu dördüncü tamamladınız ve yarı final etabı oynamaya hak kazandınız. Birinci ligde oynadığı ilk sezonda takımdan gelen bu başarıyı ve sezonu genel olarak değerlendirebilir misiniz?
Sezon boyunca genel olarak istikrarlı bir performans çizdik ve ligi ilk sezonumuzda dördüncü sırada bitirdik. Bu durum bizim için muhteşem bir sonuç oldu. Tabii bu takımı 1.ligdeki ilk sezonu olarak değerlendirmemek gerekiyor. Aydın Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı altı sezon önce kuruldu. Bölgesel ligden beri birlikte olunan teknik ekip ve oyuncu kadrosu ile bu günlere planlı programlı bir şekilde ulaştı. Geçen sezon TVF Erkekler 2.Ligi’nde şampiyonluk yaşayan takımdan, yedi oyuncu ve üç oyuncumuzu teknik ekibe kazandırarak yolumuza aidiyet duygusu yüksek bir topluluk ile 1.ligde de devam ettik. Takımın temelinde oluşan kadro, teknik ekip ve yönetim kurulu istikrarının, aile ortamının oluşturulmasının bu sezonki başarımızda çok büyük önem arz ettiğini söyleyebilirim. Lig etabı çok iyi çok rekabetçi ve çok kaliteli rakiplere ve onlarla oynanan maçlara sahne oldu. Yüksek bütçeli ve tecrübeli oyunculardan oluşan rakiplerimizde vardı, bizim gibi genç yetenekli oyunculardan kurulu rakiplerimizde. İlk üç sırayı tahmin ettiğim takımlar aldı. Dördüncü sıra için rekabet son maça kadar devam etti ve bizde pes etmeyerek son maçta yarı finale kalmayı başardık.

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi’nde A Grubu’nda mücadele verdiniz, diğer gruba kıyasla kendi etabınızı nasıl değerlendirirsiniz?
B Grubu’nda tüm takımlarda Efeler Ligi’nde deneyimi olan, 1.ligin deneyimli oyuncularından oluşan, yabancı oyuncu takviyelerinin yapıldığı ve tecrübeli oyuncuların olduğu kadrolarla mücadele edildi. Puan durumunda da maç skorlarında da sürprizlere çok fazla tanık olamadık. Lig beklendiği gibi sonuçlandı. A Grubu; daha genç oyunculardan kurulu takımlardan oluşan, iç saha dış saha ayrımı yapmadan herkesin herkesi yenebildiği ve sürpriz sonuçların alındığı bir grup oldu.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Sultanlar Ligi’nde mücadele veriyor. Siz de bu sene Efeler Ligi’ne çıkmak için savaşacaksınız. Şehrin size desteği nasıl, şehir ve taraftarlarla ilgili yorumunuz nedir?
Şehrin hem Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’mıza hem de yarı final etabı oynayacak olan Aydın Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’na desteği tek kelime ile mükemmel. Aydın, bir voleybol şehri oldu diyebiliriz. Bizleri tanıyan öğrencilerden, esnaflardan ve spor camiasına kadar herkesten çok güzel geri bildirimler alıyoruz. Bu da bizleri her zaman güçlü gururlu hissettirdi. Taraftarlarımıza sezon boyunca bizleri her anlamda desteklediği yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi Ankara’da oynanacak. Daha önce yarı final oynamaya alışık takımlarla burada mücadele edeceksiniz. Rakipleriniz hakkında görüşleriniz nelerdir?
Yarı finallerde çok tecrübeli oyunculardan kurulu rakiplerle oynayacağımızın bilincindeyiz. Genç oyunculardan kurulu takımımız adına çok güzel bir tecrübe olacak. Alanya Belediyespor ile ligde mücadele ettik birbirimizi iyi tanıyoruz, tecrübeli ve kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Oynadığımız iki maçta yenildik ama yarı final etabında yenmek için mücadele edeceğiz. B Grubu’ndan gelecek olan Hatay Spor ve Türşad takımları da çok tecrübeli çok güçlü takımlar, onlarla oynamak için sabırsızlanıyoruz. Voleybolumuzu geliştirmemiz için bizlere güzel bir fırsat olacak. Kurulduğumuz ilk günden itibaren yönetim kurulumuzla birlikte oluşturduğumuz felsefemizde; ilk hedefimiz gençlere yatırım yapan, voleybolun doğrularını oynayan, rakibine saygıyı eksik etmeyen ve voleybola oyunuyla güzellikler katan bir takım olma doğrultusunda mücadele etmek. Yarı finallerde de bu doğrultuda mücadele etmeye çalışacağız ve sürpriz skorlar almak istiyoruz. Yarı final etabına katılmaya hak kazanan tüm takımlara başarılar diliyor, sakatlıksız güzel bir turnuva olmasını temenni ediyorum.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.