Yeliz Başa, Anthea Vicenza’da

İtalya Seri A2 Ligi ekiplerinden Anthea Vicenza Volley, 1987 doğumlu Türk pasör çaprazı Yeliz Başa’yı transfer ettiklerini açıkladı.

Vicenza Volley’den yapılan açıklama:

“Anthea Vicenza Volley’in sahada artık yeni bir hücum silahı var. Yeliz Başa geldi! Kızlarımıza güç katacak Türk voleybolcuyu açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Hoş geldin Yeliz Başa!”

Ülkemizde Beşiktaş ve Halkbank formaları giyen Yeliz Başa, dünyanın çeşitli liglerinde mücadele etti. Son olarak Endonezya Ligi ekiplerinden Bandung BJB Pakuan’ın kadrosunda yer alan tecrübeli oyuncu; geçmişte Tayland, Arnavutluk, Porto Riko, Vietnam, Çekya, Japonya ve Güney Kore liglerinde forma giydi.

Yapılan basın toplantısında transferiyle ilgili konuşan Yeliz Başa: “Birçok ülkede oynama şansı buldum, diğer kültürleri tanımayı ve anlamayı ve yeni deneyimler edinmeyi seviyorum; hepsinde spor ve voleybol için aynı tutkuyu buldum ve bu beni bir sporcu ve insan olarak büyüttü. Uzun ve heyecan verici bir şampiyonadan geliyorum ve kesinlikle bu kadar erken sahalara dönmeyi düşünmemiştim. Menajerim bana İtalya’daki bir fırsatı söylediğinde reddedemedim. İtalyan voleybolu tüm dünyada konuşuluyor. Ben de bu gerçekle yüzleşmek için sabırsızlanıyorum. Buna ek olarak kültür açısından da zengin bir şehirdeyim ve buraya yerleşmek için sabırsızlanıyorum. Benim özelliklerim mi? Ben hücum yönü ağır basan bir oyuncuyum, yüksekliğim bana bu konuda yardımcı oluyor ve birçok ligde bu özelliği en iyi şekilde kullanabildim. İtalya Ligi’nin savunmalarıyla yüzleşebilmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.