Zaytsev: “İnsanlar er ya da geç Covid-19 geçireceğine inanıyor”

Bu sezon Rusya’da Kuzbass Kemerovo forması giyen yıldız oyuncu Ivan Zaytsev, Il Resto del Carlino’dan Doriano Rabotti’ye verdiği röportajda eski takımının durumu ve İtalya Ligi, Rusya deneyimi ve 2021 Tokyo Olimpiyatları hakkında düşüncelerini paylaştı.

Zaytsev: “İtalya Erkekler Süper Ligi’nde her şeyden önce zirvede Lube ve Perugia olmak üzere iki takım görüyorum ve bu takımlar ile diğerleri arasında biraz boşluk var. Vibo sürpriz bir başarı elde ediyor, Trento ise kötü başladı. Ancak şampiyonanın pandemi nedeniyle ertelenen maçlar sonucu bozulduğuna ve normalden uzak sonuçlar elde edildiğine inanmıyorum, belki biraz tuhaf ama yanlış değil: günün sonunda gerçek sonuçlar ve sıralamalar ortaya çıkıyor.”

Rusya hakkındaki deneyimi hakkında ise İtalyan yıldız: “Burada bana Sovyet yapımı İtalyan arabası diyorlar! Gerçekten de COVID-19 geçirdiğimi düşünüyorum, çünkü her ne kadar testlerim hep negatif çıksa ve herhangi bir belirti göstermesem de antikorlarla doluyum. Ancak burada İtalya’ya kıyasla daha az psikolojik baskı var, bir tür kadercilik ve zihinsel sürü bağışıklığı anlayışı hakim. Herkes er ya da geç bunu yaşamak zorunda kalacağına inanıyor, belki de bu nedenle daha az endişelenmeyi başarabiliyorlar.”

Tokyo Olimpiyatlarının ertelenmesi hakkında ise: “Osmany (Juantorena) elli yaşına kadar oynayabilecek kadar iyi kas liflerine sahip (Zaytsev gülüyor), kesinlikle benden daha yavaş yaşlanıyor. Tokyo’nun ertelenmesinin bir fırsat olabileceğini düşünüyorum, biz kuşak değişiminde biraz geride kaldık ancak bu ligde birçok genç oyuncu maç yapma ve bu sayede deneyim kazanma fırsatına sahip oldu.”

Kaynak: Il Resto del Carlino

Haberi Paylaş

Comments are closed.