Zenit St. Petersburg Rusya Kupası’ndan men edildi

Rusya Voleybol Federasyonu (VFV), Zenit Saint-Petersburg’un şu an oynanan ve devam eden Erkekler Voleybol Kupası’ndan men edildiğini duyurdu.

2020 Rusya Kupası’nın favorilerinden Zenit St. Petersburg, takımdaki bazı oyuncuların hasta olması gerekçesiyle turnuvada artık mücadele edemeyecek. Zenit ekibi Rusya Kupası’nın ilk turunun düzenlendiği yerlerden biri olan Moskova’dan ayrılarak St. Petersburg’a geri döndü.

Turnuvanın bundan sonraki kaderi, VFV tarafından Moskova’daki turnuvaya (2. Bölge) katılan beş kulübün tüm voleybolcu ve antrenörlerinin COVID-19 test sonuçları belli olduğunda belirlenecek. Şimdilik maçlar, turnuvadan ayrılmadan önce Fakel ve Dinamo Moskova’yla oynadığı iki maçı da kaybeden Zenit olmadan devam edecek. St. Petersburg tarafınında bazı oyuncuların takıma yardım edememesi, takımın böylesine kötü bir performans göstermesinde etkili oldu.

Bir başka deyişle, Moskova’ya vardıklarında bazı Zenit oyuncuları kendilerini iyi hisssetmiyorlardı. Oyuncular SARS belirtileri göstermeye başladıklarında izole edildiler ve maçlara katılamadılar. Dün Dinamo Moskova karşılaşmasının ardından birkaç Zenit oyuncusu daha sağlık sorunları bildirdi. Aslında Zenit St. Petersburg takımı oyuncularının COVID-19 testleri hala negatif, ancak organizasyon yetkilileri hiçbir şeyi riske atmamaya karar verdi.

2020 Rusya Kupası üçüncü gününde de sürpriz olmadı ve üç takım (Bölge 1’de Kuzbass, Bölge 2’de Dinamo Moskova ve Bölge 3’te Zenit-Kazan) yenilmezlik serilerini devam ettirdi.

Haberi Paylaş