Ziraat Bankkart, CEV Challenge Kupası ikincisi

CEV Challenge Kupası final rövanş karşılaşmasında Ziraat Bankkart, güçlü İtalyan temsilcisi Powervolley Milano’ya aynı skorla 3-2 mağlup oldu ve Avrupa serüvenini ikincilikle tamamladı.

İlk sete iyi başlayan Ziraat Bankkart, sonrasında açtığı farkı koruyamadı ve Power Milano maçta 1-0 öne geçti. 2.sete daha kararlı başlayan temsilcimiz durumu 1-1 yaptı. 3.setin başında farkı açan Ziraat Bankkart farkı setin sonuna da taşıyarak skoru 2-1’e getirerek öne geçti. Maçı bırakmayan Power Milano 4.seti alarak durumu 2-2 yaptı. Tie break setine önde başlayan Powervolley Milano bu seti de alarak Cev Challenge Kupası’nın sahibi oldu.

Powervolley Milano’da 26 sayı ile en skorer isim olan Jean Patry MVP seçildi.

Temsilcimiz Ziraat Bankkart’ın en skorer oyuncuları ise 21 sayı ile Wouter Ter Maat, 20 sayı ile Martin Atanasov, 13 sayı ile Maarten Van Garderen ve 10 sayı ile Emin Gök oldu.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

SALON: Başkent Voleybol Salonu

HAKEMLER: Ilıan Georgiev (Bulgaristan) Eldar Aliyev (Azerbaycan)

ZİRAAT BANKKART: Martin Atanasov, Wouter Ter Maat, Maarten Van Garderen, Bedirhan Bülbül, Arslan Ekşi, Emin Gök (Berkay Bayraktar(L) Burakhan Tosun, Halil İbrahim Yücel)

POWERVOLLEY MILANO: Jan Kozamernik, Riccardo Sbertoli, Jean Party, Matteo Piano, Yuki Ishıkawa, Tine Urnaut (Nicola Pesaresi(L) Stephen Maar, Nicola Daldello)

SETLER: 23-25, 25-23, 25-16, 18-25, 8 -15

SÜRE: 1 saat 23 dakika

Final karşılaşmasının ardından yapılan törende, en değerli oyuncu (MVP) Allianz Powervolley Milano takımından Jean Patry seçildi. Patry’e ödülünü CEV Asbaşkanı Emma Labrodor ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi İlker Met takdim etti.

CEV Challenge Kupası’nı ikinci olarak tamamlayan Ziraat Bankkart takımına ikincilik kupasını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya ile Ziraat Bankkart Spor Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Güven Tunalı takdim etti. Madalyalarını ise CEV Süpervizörü Andro Lezheva ile Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Ünal takdim etti.

Şampiyon olan Allianz Powervolley Milano takımına madalyalarını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu YKÜ A.Nihan Karaçam Salkaya ve Ziraat Bankası YKÜ Levent Marmaralı, kupasını ise CEV Asbaşkanı Emma Labrodar ve Ziraat Bankası YKÜ İlker Met takdim etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş