Ziraat Bankkart, Kupa Voley’de yarı finalde

AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley çeyrek final maçları bugün Ziraat Bankkart ile Yeni Kızıltepe Spor arasında oynanan karşılaşmayla devam etti. Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi ev sahibi Ziraat Bankkart; 25-12, 25-20 ve 25-17 sonuçlanan setlerle kazanarak yarı finale yükselmeyi başardı.

Mücadelenin ilk setine Arslan Ekşi’nin etkili servisleriyle yakaladığı seri ile 5-0 önde başlayan Ziraat Bankkart, açtığı farkı Bedirhan Bülbül ile Wouter Ter Maat’ın hücum ve blok sayılarıyla koruyarak teknik molaya 12-6 önde girdi. Mola dönüşü rakibine Michal Filip’in sayısıyla karşılık veren Yeni Kızıltepe Spor, Martin Atanasov’un servis serisinde manşette sıkıntı yaşayınca 19-8’de fark on bir sayıya yükseldi. Setin bu bölümünde üst üste dört servis sayısı bulan Martin Atanasov, takımı lehine farkın açılmasını sağladı. Seti Faik Samet Güneş’in bloğuyla 25-12 noktalayan Ziraat Bankkart, mücadelede 1-0 öne geçti.

İkinci sete Martin Atanasov’un servisleri ve Faik Samet Güneş’in blok sayısıyla hızlı başlayan Ziraat Bankkart, Bedirhan Bülbül’ün verimli geçen ön turuyla farkı 7-4’te üç sayıya yükseltti. Alfonso Gavilan ve Marko Bojic’in sayılarıyla farkın daha fazla açılmasına izin vermedi. Wouter Ter Maat ve Bennie Tuinstra ön turunu hücumda iyi geçiren Ziraat Bankkart, teknik molaya 12-8 önde giren taraf oldu. Mola dönüşü İbrahim Emet ve Marko Bojic ile etkili olan Yeni Kızıltepe Spor, 12-10’da farkı iki sayıya indirdi. Michal Filip’in bloğuyla 14-15’te bire düşen fark, Arslan Ekşi’nin etkili servisleriyle yeniden açıldı ve Ziraat Bankkart set sonuna dört sayılık avantajla girdi. Set sonunda Onur Kurt, Michal Filip ve İbrahim Emet’in üst üste bloklarıyla skoru 19-18’e getiren Yeni Kızıltepe Spor, Durruthy Camejo’nun hücumlarıyla set sonunda yeniden avantajı eline alan Ankara ekibi, Benni Tuinstra’nın hücumuyla seti 25-20’de noktaladı ve maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Ceng Gevheroğlu’nun hücum ve servis sayılarıyla 1-2 önde başlayan Yeni Kızıltepe Spor, Martin Atanasov’un servis noktasına geçtiği bölümde manşette sıkıntı yaşayınca rakibinin yakaladığı seriye engel olamadı ve 4-3 geriye düştü. Karşılıklı sayılarla dengeli geçen bölümün ardından Bedirhan Bülbül’ün üst üste servis sayılarıyla 9-6’da üç farklı üstünlüğü yakalayan Ziraat Bankkart, farkı koruyarak teknik molaya 12-9 önde girmeyi başardı. Molanın ardından Mardin ekibi, Durruthy Camejo’nun sayısına İbrahim Emet’in hücum sayısıyla karşılık verdi. Michal Filip ve Ceng Cevheroğlu’nun sayılarıyla farkın açılmasına izin vermeyen Yeni Kızıltepe Spor, Durruthy Camejo’nun aldığı iki numara hücumunun ardından mola aldı. Mola dönüşü Faik Samet Güneş’in hücum ve blok sayılarıyla farkı açan Ziraat Bankkart, set sonunda da Durruthy Camejo ve Bedirhan Bülbül’ün bloklarıyla sonuca giderek seti 25-15, mücadeleyi 3-0 kazandı ve AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley’de yarı finale yükselen taraf oldu.

Karşılaşmanın en skorer isimleri 14’er sayıyla Yeni Kızıltepe Spor’un Polonyalı pasör çaprazı Michal Filip ve Ziraat Bankkart in milli orta oyuncusu Bedirhan Bülbül oldu. Ziraat Bankkart’ta Martin Atanasov 10, Bennie Tuinstra 9, Faik Samet Güneş ve Durruthy Camejo 8’er sayıyla skora katkı verdi. Yeni Kızıltepe Spor’da mücadeleyi Alfonso Gavilan 7, Marko Bojic 5, İbrahim Emet 4 sayıyla tamamladı.

Ziraat Bankkart’ın AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley yarı finalindeki rakibi Arkas Spor – Halkbank eşleşmesinin tur atlayan takımı olacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.