Ziraat Bankkart şampiyonluğu çok sevdi

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Final serisi, bugün oynanan Halkbank-Ziraat Bankkart karşılaşmasıyla tamamlandı. Ziraat Bankkart, ilk iki maçını galibiyetle tamamladığı serinin üçüncü maçını da 23-25, 22-25, 19-25 sonuçlanan setlerle 3-0 kazanarak seriyi noktaladı ve şampiyonluğa uzandı.

Geçtiğimiz yıl, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde tarihinde ilk kez şampiyon olan Ziraat Bankkart; bir kez daha şampiyon olarak ünvanını korudu.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 19 sayıyla Ziraat Bankkart’ın Hollandalı yıldızı Wouter Ter Maat oldu. Ziraat Bankkart’ta Oreol Camejo ve Martin Atanasov 12’şer, Bedirhan Bülbül 5 sayıyla skora katkı verdi.

Ziraat Bankkart’ın tecrübeli pasörü Arslan Ekşi, geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da takımıyla şampiyonluk sevinci yaşarken aynı zamanda bir kez daha En Değerli Oyuncu (MVP) ödülüne layık görüldü.

2021-2022 AXA Sigorta Efeler Ligi Final serisi bireysel ödülleri:

En İyi Pasör: Arslan Ekşi

En İyi Pasör Çaprazı: Wouter Ter Maat

En İyi Smaçör: Martin Atanasov

En İyi Orta Oyuncu: Bedirhan Bülbül

En İyi Libero: Volkan Döne

Paidar Demir Özel Ödülü: Efe Bayram

MVP: Arslan Ekşi

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Erdal Akıncı, İlknur Çakar
Halkbank: Bruno, Oğuzhan, Hernandez, Efe, Vigrass, Selçuk (Caner-L, Volkan-L, Abdullah, Aslan, Vucicevic)
Ziraat Bankkart: Camejo, Faik Samed, Aslan, Atanasov, Bedirhan, Ter Maat, (Berkay-L, Halil İbrahim)
Setler: 23-25, 22-25, 18-25)
Süre: 1.31(32, 31, 28)

2021-2022 Voleybol Sezonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde madalya, kupa ve ödüller sahiplerini buldu.

Halkbank-Ziraat Bankkart karşılaşmasının ardından düzenlenen törende; final serisinin en iyi oyuncuları seçilen sporculara ödülleri takdim edildi.

Final etabının en iyi pasörü seçilen Ziraat Bankkart takımından Arslan Ekşi‘ye ödülünü AXA Sigorta Orta Anadolu Satış Müdürü Ebru Çağlar takdim etti.

En iyi smaçörü seçilen Ziraat Bankkart takımından Martin Atanasov’a ödülünü TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert takdim etti.

En iyi orta oyuncusu seçilen Ziraat Bankkart takımından Bedirhan Bülbül’e ödülünü TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

En iyi pasör çaprazı seçilen Ziraat Bankkart takımından Wouter Ter Maat‘a ödülünü TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya takdim etti.

En iyi liberosu seçilen Halkbank takımındanVolkan Döne‘ye ödülünü TVF Disiplin Kurulu Başkanı Yaşar Sezikli takdim etti.

En değerli oyuncusu (MVP) seçilen Ziraat Bankkart takımından Arslan Ekşi‘ye ödülünü TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

Paidar Demir Özel Ödülünü kazanan Halkbank takımından Efe Bayram’a ödülünü TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu takdim etti.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde sezonu ikinci sırada tamamlayan Halkbank takımına madalyalarını; TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya ile TRT Spor Kanal Koordinatörü Hakan Altürk, ikincilik şiltini ise TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu takdim etti.

AXA Sigorta Efeler Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayan Ziraat Bankkart takımına madalyalarını TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ile TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, şampiyonluk kupasını ise TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile AXA Sigorta Orta Anadolu Satış Müdürü Ebru Çağlar takdim etti.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.