Ziraat Bankkart’tan çok iyi başlangıç

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde ikinci devre bugün oynanan Ziraat Bankkart-Galatasaray HDI Sigorta karşılaşmasıyla başladı. Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi ev sahibi Ziraat Bankkart; 25-23, 23-25, 25-13, 25-20 sonuçlanan setlerle 3-1 kazandı. Galibiyetten elde ettiği üç puanla puanını 34’e yükselten Ankara ekibi, ligde ikinci sıradaki yerini korudu.

İlk sete Martin Atanasov ve Faik Samet Güneş’in sayılarıyla hızlı başlayan Ziraat Bankkart’ın bu bölümde özellikle servis noktasında yaptığı üst üste hatalar sonrasında skor 5-5’e kadar dengeli ilerledi. Kaptan Arslan Ekşi’nin bloğuyla 7-5’te farkı ikiye yükselten ev sahibi ekibe Lukas Divis ve Emre Savaş’ın hücumlarıyla karşılık veren Galatasaray HDI Sigorta, Wouter Ter Maat’ın hücumdan aldığı sayıya engel olamayınca setin orta bölümüne Ziraat Bankkart 12-9 önde girdi. Üçe yükselen farkı Burutay Subaşı ve Doğukan Ulu’nun hücum sayılarıyla azaltmaya çalışan sarı kırmızılılar, Murat Yenipazar’ın blok sayısı sonrası 17-16’da farkı yeniden tek sayıya indirdi. Martin Atanasov’un servis serisinde set sonuna 21-17’de büyük avantajla giren Ziraat Bankkart, rakibinin Murat Yenipazar ile bulduğu servis serisine ve Doğukan Ulu ile bloktaki etkin haline rağmen Bedirhan Bülbül ile seti noktaladı. Seti 25-23 alan Ankara ekibi, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Emre Savaş’ın servis serisinde Yasin Aydın ve Lukas Divis’in sayılarıyla 0-4 üstün başlayan Galatasaray HDI Sigorta, Burutay Subaşı’nın hücum sayılarıyla 4-8’e kadar farkı korumayı bildi. Bedirhan Bülbül’ün servis noktasına geçmesiyle geri dönen Ziraat Bankkart, orta bölümde Wouter Ter Maat ve Martin Atanasov’un hücumda ritmini bulmasıyla 12-12’de üstünlüğü yakaladı. Pasör Murat Yenipazar’ın ilk sette olduğu gibi etkili servislerini bu bölümde de atmasıyla yeniden farkı açan Galatasaray HDI Sigorta, Lukas Divis’in kusursuz hücumlarıyla skoru 12-16’da getirdi. Son bölüme Burutay Subaşı’nın hücumda öne çıkmasıyla 13-20’de yedi sayılık üstünlükle giren konuk ekip, set sonunda hücumda istediği performansı gösteremeyince Ziraat Bankkart 21-23’te farkı ikiye indirdi. Doğukan Ulu’nun hücumuyla seti 23-25’te noktalayan Galatasaray HDI Sigorta maçta skoru 1-1’de eşitledi.

Mücadelenin üçüncü setine Martin Atanasov ve Wouter Ter Maat ile iyi başlayan Ziraat Bankkart’a Emre Savaş’ın servis serisinde Lukas Divis ve Doğukan Ulu ile karşılık veren Galatasaray HDI Sigorta, 4-5 öne geçti. Wouter Ter Maat’ın servis noktasına adeta kamp kurduğu bölümde önce öne geçerek ardından farkı beşe yükselten ev sahibi ekip, 10-5 üstünlüğü yakaladı. Bedirhan Bülbül’ün hem hücumda hem de blok da adeta şov yaptığı orta bölümde farkı iyice açan Ziraat Bankkart, set sonuna 16-7 gibi önemli bir skorla dokuz sayı önde girdi. Hakkı Çapkınoğlu ve Melih Sıratça ile sayılar bulan konuk ekip, set sonunda farkın daha da açılmasına engel olamadı. Seti oyuna sonradan dahil olan genç smaçörü Aykut Gedik’in hücum sayısıyla 25-13 alan Ziraat Bankkart maçta 2-1 öne geçmeyi başardı.

Dördüncü sete Emre Savaş ve Murat Yenipazar’ın servis serileriyle iyi bir başlangıç yapan Galatasaray HDI Sigorta, 4-7’de Doğukan Ulu’nun blok sayısıyla rakibine üç farklı üstünlük kurdu. Ziraat Bankkart oyuncularının özellikle hücumda üst üste hatalarıyla açılan fark, 6-11’de beş sayıya kadar çıktı. Orta bölümün ardından kadar karşılıklı sayılarla ilerleyen sette Wouter Ter Maat’ın hücumda yeniden etkili olmasıyla geri dönen Ziraat Bankkart, Oreol Camejo’nun blok sayısıyla 16-16’da skora denge getirdi. Wouter Ter Maat ile 18-17’de öne geçen ev sahibi ekip, Arslan Ekşi’nin Bedirhan Bülbül’ü hücumda çok iyi kullanmasıyla 20-18’de farkı ikiye yükseltti. Son bölümde Wouter Ter Maat ile hız kesmeyen Ziraat Bankkart, yine Wouter Ter Maat’ın hücum sayısıyla seti 25-20 noktaladı ve maçı 3-1 kazandı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 21 sayıyla Ziraat Bankkart’ın Hollandalı yıldızı Wouter Ter Maat oldu. Takımın milli orta oyuncusu Bedirhan Bülbül 16 sayıyla takımına katkı verirken Martin Atanasov 11, Faik Samet Güneş 8 sayıyla galibiyette etkili oldu. Galatasaray HDI Sigorta’da ise mücadeleyi Lukas Divis ve Doğukan Ulu 9’ar, Vahit Emre Savaş 8 sayıyla tamamladı. Pasör Murat Yenipazar 4’ü servisten 8 sayıyla öne çıktı.

 

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.