Ziya Sözen: “Takımımız Bingöl’ün tanıtımı açısından son derece önemlidir”

Tarihinde ilk kez Efeler Ligi’nde mücadele eden Bingöl Solhan Spor’da Kulüp Başkanı Ziya Sözen açıklamalarda bulundu.

Özellikle maddi sıkıntılara değinen Sözen’in açıklamaları şöyle:

“Efeler Ligi’nde mücadele eden takımımız Bingöl Solhan Spor, çok zor ve ekonomik olarak eşit olmayan şartlarda diğer takımlarla mücadele ediyor. Ekonomik olarak çok zor günler geçiriyoruz. Efeler Ligi’nde açık ara en çok taraftarı olan kulüp olmamıza rağmen Covit-19 salgınından dolayı maçlara seyirci alamıyoruz. Maçlara seyirci alamadığımız için çok büyük seyirci desteğinden ve ekonomik destekten mahrum kalıyoruz. Covit-19 salgınından dolayı ekonominin kötü gidişatı herkesi olumsuz etkilediği gibi biz spor kulüplerini derinden etkilemektedir. Kapısını çaldığımız iş insanları, Covit-19’dan dolayı zor durumda olduklarını ve maddi yardım yapamayacaklarını ifade ediyorlar. Maddi durumu iyi olanlar da bu bahanenin arkasına sığınıyorlar.

Takımımız Bingöl’ün tanıtımı açısından son derece önemlidir. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hiç bir spor dalında Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takımlar ilimize gelmemiş ve Bingöl takımları ile mücadele etmemişlerdir. Çok zor şartlarda kurulan, verilen çok büyük emekler sayesinde 7 yıl sonunda Efeler Ligi’ne çıkmayı başaran bu takıma sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi Bingöl’e getiren Bingöl Solhan Spor’a sahip çıkmak; ilini seven, Bingöllülük duygusu taşıyan her Bingöllünün boynunun borcudur.

Takımımıza sözde değil özde sahip çıkmak lazım. İlk defa Efeler Ligi’ne çıkıp Fenerbahçe ile baş başa çekişme içinde ezilmeden oynamak, Galatasaray’ı da yenmek, İstanbul Büyükşehir Belediyesine diz çöktürmek kolay şeyler değildir. Ama takımımız bunu gururla yaptı ve bundan sonrada inşallah yapacak. Galatasaray’ı yenmek sadece bir sportif başarı değil, Bingöl’ün tanıtımına yapılan çok büyük katkıdır. Biz bu takıma sahip çıkarsak, oyuncularımızın ve teknik ekibimizin şartlarını iyileştirirsek, maaşlarını zamanında ödersek bu takımın başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Takımımız gün geçtikçe iyiye gidiyor. Her konuda hocamıza, teknik kadromuza ve oyuncularımıza sonuna kadar güveniyoruz.

Hepsi karakteri düzgün, takımımız için sonuna kadar mücadele eden profesyonel kişilerdir. Yönetim kurulu olarak 24 saatimizi takımımıza ayırıyoruz. Takımın her türlü sorunuyla yakından ilgileniyoruz. Takımla ilgilenmek, takımı yönetmek; gerçekten çok zor, zahmetli ve stresli bir iştir. Şimdiye kadar emek veren önceki başkanlarımıza ve yönetimlerine gerçekten teşekkür ediyoruz. Gerçekten zoru ve imkansızı başararak takımı Efeler Ligi’ne çıkararak adeta bir hayali ve bir mucizeyi gerçekleştirmişler.

Bu emeklerin boşa gitmemesi için, takımın ligden düşmemesi ve ligde kalıcı olması için maddi durumu iyi olan her Bingöllü hemşehrimizin karınca kararınca takımımıza sahip çıkması lazım. Bu takıma sahip

çıkılırsa önümüzdeki zamanlarda bu takım Avrupa kupalarına katılacak potansiyele sahip. Takım sahipsizlikten ve ekonomik sıkıntılardan dolayı ligden düşerse verilen emeklere yazık olur. Kaybeden sadece takım olmaz, bütün Bingöl olarak kaybetmiş olacağız.

Şimdiye kadar takıma beklediğimiz maddi desteği alamadık. Karınca kararınca takımımıza şimdiye kadar destek veren herkese teşekkür ederiz. İmkanları olmasına rağmen verdiği sözleri yerine getirmeyenlerde var. Verdiği sözleri yerine getiremeyen büyüklerimizi de duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu takım Solhan ilçemizden çıkmış olsa da bu takım artık dünyanın her yerinde yaşayan bütün Bingöllülerin takımıdır. Bu kadar Bingöllü bir takıma sahip çıkmaktan aciz ve çaresiz kalmamalıdır. Şartlar ne olursa olsun taraftarımızın gönlünde taht kuran Bingöl Solhan Sporumuzu inşallah ligde kalıcı hale getireceğiz ve inşallah imkanlarımız düzelirse ligi üst sıralarda bitirme gayretinde olacağız.”

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.