1. Lige Çıkma Serüveni

Sezon başında takımı oluştururken hedef şampiyon olarak lige çıkmaktı. Bunun için de Maliye Gençlik Spor Kulübü’nün bünyesine uygun transferler yapmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduk sanırım. Bir sene evvel küme düşen takımdan 5 oyuncumuz kalmıştı. Yabancı oyuncular gönderilmişti. Tokat Belediye Plevne’den Alper Yaran ve Turgay Doğan, Ankara Polis Akademisi’nden Erdinç Demir, Vefa Yılmaz, Çankaya Belediyesi’nden Ahmet Metin Razbonyalı, Fatih Gündoğdu, Bursa Tofaş’tan Ömer Kurtay’ı alarak transferi tamamladık. 

Sezonu açtıktan yirmi gün sonra Türkiye Kupası maçları vardı. Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda oynanan kupa maçlarında daha hazır olamadığımız için üçüncü olabildik. Bana bir sene boyunca yardımcı olan antrenör arkadaşım Hüseyin Çetin ve masör arkadaşım Altan Harmankaya ile birlikte uyum içinde çalışan bir ekip olmuştuk. Tabi burada sayın yöneticilerimizi de unutmamak gerekir. Onların destekleri olmadan bu işi başaramazdık. Bu arada yaptığımız hazırlık maçları bize güven veriyordu. Böylece lige başladık. Bu sene iki grup olarak oynanan 2. Lig maçlarında çok güçlü takımlar vardı. Bence bu seneki 2. Lig müsabakaları son yıllarda oynanan en zor ve zevkli maçlardı.

Maliye Gençlik Spor Kulübü’nün bulunduğu B Grubu’nda toplam dokuz takım vardı. Ligde yaptığımız 16 maçta 16 galibiyet alarak 48 puan ile ligi tamamladık. Bu arada toplam 3 set vermiştik. Kırıkkale’de 21-23 Mart 2008 tarihleri arasında yapılan yarı final maçlarında ilk gün Merzifon Belediye Spor ile karşılaştık. Böyle turnuvalarda ilk gün hep zorlu geçer. Bizim içinde böyle oldu. 3-1 Merzifon Belediyesi’ni yendik, ikinci gün İstanbul MEF Okulları ile oynadık ve bu maçı 3-0 aldık. Üçüncü gün İzmir Havagücü ile oynadık, çok zor geçen bu maçtan da 3-1 galip ayrıldık. Kırıkkale’de yapılan yarı final maçlarında Maliye Gençlik ve Spor Kulübü birinci, İstanbul MEF Okulları ikinci olarak final grubuna yükseldi. Ankara’da yapılan yarı final gurubu maçlarında da birinci Beşiktaş, ikinci Rize Fındıklı Spor Kulübü final grubuna yükseldi.

5-7 Nisan 2008 tarihlerinde Alanya’da yapılan final maçlarında birinci gün Rize Fındıklı Sporu 3-0 yendik, ikinci gün İstanbul MEF Okullarını 3-1 yendik. Biz 1. Ligi garantilediğimizi zannediyorduk. Ama bizden sonra yapılan maçta Beşiktaş, Fındıklı’yı 3-0 ile geçmesi ertesi gün yapılacak maçları çok önemli hale getirdi. Biz bir set alırsak lige çıkmayı, iki set alırsak Şampiyon olmayı, galip geldiğimiz takdirde de namağlup olarak 1. Lige çıkmayı garantileyecektik. Teknik ekibimiz, sporcularımız ve bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan sayın yöneticilerimiz başarılı olmayı herkesten fazla istiyordu. Üçüncü gün Beşiktaş’ı zevkli geçen bir maçtan sonra 3-0 yendik. 22 maçta 22 galibiyet alarak 66 puan toplayıp hiç yenilmeden 1. Lige çıktık. Bana mutluluğu tattıran sporcularıma, yöneticilerime bizi hiçbir yerde yalnız bırakmayan Maliye çalışanlarına sonsuz teşekkürler.

Ünsal İsmail KIRICI
Maliye Gençlik ve Spor Kulübü
Voleybol Antrenörü


Haberi Paylaş

Comments are closed.