14 kız kardeş gibiyiz

Genç Kız Milli Takımımızın en renkli simalarından biri Ece Hocaoğlu. Sporcu bir aileden geliyor, ailedeki ikinci voleybolcu. 5 Mart 1994 Bursa doğumlu. 1 metre 86 santimetre boyundaki smaçör voleybol yaşantısını ve Avrupa Şampiyonası finalleri ile ilgili düşüncelerini “Oyuncularımızı tanıyalım” dizisi çerçevesinde anlattı.

Neredeyse doğduğumdan bu yana voleybolun içindeyim. Voleybol oynuyorum ama akla gelen tüm sporlarla hobi olarak ilgilendim. İlk antrenörlerim Emin İmen ve babam Hikmet Hocaoğlu.

Voleybol yaşantım boyunca o kadar çok antrenörle çalıştım ki, birinin ismini unutup kırmak istemem, o nedenle isim saymayayım. Sadece hepsine çok çok teşekkür ederim.

Liseyi bu yıl bitirdim, spor dışı eğitim için bazı planlarım var. Bu anlamda bizden sonra geleceklere de örnek olmak istiyorum; üniversitede iyi bir bölüm seçip başarılı bir voleybol yaşantısının birlikte pekala yürüyebileceğini göstermek istiyorum. Yani kalıplaşmış, “Okulla spor birlikte yürümez” ezberini bozmak istiyorum. Bir çok arkadaşım da böyle düşünüyor zaten.

Türkiye’de voleybolun, dünyada da Türk voleybolunun geldiği yerler ortada. Üretim bandı sürekli yeni yetenekleri ortaya çıkarıyor. Bu yeteneklerin taliplerinin olması da doğal. Bana da yurtdışından teklif gelirse değerlendirmek isterim elbette. Ama şu anda da zaten önemli bir kulübün lisanslı sporcusuyum.

Başarmak istiyoruz
Şu anda Avrupa Şampiyonası için kamptayız, önümüzde çok kısa bir zaman kaldı. Hazırlıklarımız sürüyor ve her geçen gün daha da geliştiğimizi görüyoruz. Bize uzun kamplarda sıkılıp sıkılmadığımızı soruyorlar. Biz o kampları eğlenceli hale getiriyoruz. 14 kız kardeş gibiyiz, birbirimize her zaman kardeş muamelesi yaparız. Bu ortam bizim elimizi daha da güçlendiriyor. Ben de bu kardeşlerden biriyim. Bir görev insanı olarak verilecek görevi yerine getirmek için bireysel performansımı en üst düzeyde sahaya yansıtacağım.
Bilindiği gibi sporda hiç bir şeyin garantisi olmaz. Biz iyi çalışıyoruz. Ankara seyircisinin de desteği ile buradan en iyi derece ile ayrılmak istiyoruz.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.