17 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Balkan ikincisi oldu

Balkan Voleybol Birliği (BVA) ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)’nun işbirliği ile düzenlenen, 17 Yaş (U17) Altı Erkekler Balkan Şampiyonası’nda mücadele eden 17 Yaş Altı Milli Takımımız, final maçında Bulgaristan ile karşı karşıya geldi.

Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi’nde oynanan mücadelede rakibine17-25, 25-23, 25-27ve13-25‘lüksetlerle3-1mağlup olan Millilerimiz, Balkan Şampiyonası’nda ikinci olup gümüş madalyanın sahibi oldu.

U17 Erkekler Balkan Şampiyonası’nın son gününde oynanan diğer karşılaşmalarda ise şu sonuçlar alındı:

Romanya-Karadağ: 3-0(25-9,25-17,25-23)
Sırbistan-Yunanistan: 0-3(20-25,14-25 ,24-26)

Bu sonuçlar ardından turnuvayı 3. sırada bitiren takım Yunanistan oldu. 2.sırada Türkiye yer alırken; Bulgaristan, Balkan şampiyonu oldu.

17 Yaş (U17) Altı Erkekler Balkan Şampiyonası, final karşılaşmasının ardından yapılan kupa ve madalya töreni ile son buldu.

Final karşılaşmasının ardından Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi’nde yapılan kupa ve madalya törenindeşampiyon olan Bulgaristan takımına kupasını TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert Üçoklar,madalyalarını ise; TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyonlar Müdürü, Balkan Voleybol Birliği Genel Sekreteri Nilüfer Başak Shimonsky ileTurnuva Teknik Delegesi Goran Jovanovicbirlikte verdi.

Turnuvayı 2’nci olarak tamamlayan 17 Yaş Altı Milli Takımımıza madalyalarını Özyeğin Üniversitesi Spor Merkezi Müdürü Önder Atahan verdi.

Turnuvayı üçüncü sırada bitiren Yunanistan takımına ise madalyalarını; TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü, Balkan Voleybol Birliği Pazarlama Kurul Üyesi Sezgin Eren ve Erkek Milli Takımlar Altyapılar Koordinatörü Ali Ümit Hızal verdi.

Genel Sıralama
1.Bulgaristan
2.Türkiye
3.Yunanistan


Haberi Paylaş