2. Türkiye Mini Voleybol Şenliği Yarın Başlıyor

Voleybol Vakfı ve İstanbul Gençlik ve Spor il Müdürlüğü tarafından, Voleybol Federasyonu’nun katkılarıyla düzenlenen 2. Türkiye Mini Voleybol Şenliği, 31 Mayıs – 1 Haziran 2008 tarihlerinde İstanbul Burhan Felek Spor Kompleksi içerisinde yer alan Ekrem Koçak Atletizm sahasında gerçekleşecek.
 
Sporu tabana yayarak voleybolun sevdirilmesi ve Türkiye’de mini voleybolun yayılması amacıyla düzenlenen bu şenlikte, her hangi bir eleme yapılmayacak ve katılan takımlar iki gün boyunca müsabaka oynayacaklar.

Voleybol Liglerinin isim sponsoru olarak voleybola yeni bir tat getiren Aroma’nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan 2. Türkiye Mini Voleybol Şenliğine geçen yıl olduğu gibi geniş katılım sağlandı. Şenliğe okullar ve spor kulüplerinden 93–99 doğumlu kız/erkek yaklaşık 2700 sporcudan oluşan 372 takım katılacak. 33 mini voleybol sahasında 66 takımın aynı anda oynanacağı şenlikte 11 ilden 37 ilçe takımı katılacak. 

Şenliğe katılan tüm sporculara şenlik anısına Voleybol Vakfı tarafından çeşitli hediyeler ve madalya verilecek. Ayrıca maç aralarında şenliğe katılan okulların gösteri grupları çeşitli dans gösterileri gerçekleştirerek izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacaklar.

Büyük ilgi ve katılım sağlanacağı Mini Voleybol Şenliğini günde yaklaşık 6000 kişinin takip edeceği tahmin ediliyor.

Şenlikle ilgili ayrıntılı bilgiye Voleybol Vakfı’nın resmi web sitesi www.voleybolvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.