20 yıl önce olsa sadece Plaj Voleybolu oynardım

Şimdi neredeler bölümünün yeni konuğu Sinem Beltan. Voleybola veda eden ama salonlardan kopmayan biri o. Kendisini bu bölüme çok önceleri konuk etmek istemiştim ama benim tembelliğim diyelim. Bugüne sarkan bu yazı için kendisinden özür diliyorum. Bu arada bir hatırlatma da voleybolu bırakan ulaşamadığımız eski voleybolcu abilerimiz ablalarımıza. Sizleri de burada konuk etmek istiyoruz. Biz sizlere ulaşamıyorsak siz bizlere ulaşın. E-mail adresimiz voleybolunsesi@gmail.com

1993 yılında profesyonel kariyerine son veren Sinem Beltan girişte de yazdığım gibi voleyboldan hiç kopmadı. 2000 yılında kısa bir süre Kıbrıs’ta voleybol oynadıktan sonra plaj voleybolu Galatasaray Vetaran Takımı ve maçlarla günlerini geçirdi. Onu maç farketmez Burhan Felek Voleybol Salonu’nda her an görebilirsiniz.

Sinem Beltan voleybolu bıraktıktan sonra asıl mesleğine yöneldi. Mimar Sinan Üniv. G.S.A. Resim bölümü mezunu olan eski voleybolcu yurt içinde ve yurt dışında sergiler açtı. Beltan bize voleyboldan sonraki yaşantısını şöyle anlattı: “Açtığım sergilerin yanı sıra WWF’ten gayrimenkule, reklam ajansından İstek Vakfı’na kadar birçok değişik şey öğrenmemi sağlayan işlerde de çalıştım. Şimdi resmin yanında çeviri yapıyorum ve sporu hiç ihmal etmiyorum.”

Beltan’ın ‘voleybol oynamayı özlüyor musun?’ sorumuza cevabı ise şöyle: “Benim jenerasyonum amatör ruh ile profesyonelce emek verdi voleybola. Şimdiki gibi bir profesyonellik yaşamadığımdan bilmediğim bir şeyi özlemiyorum doğal olarak. Ama voleybolu çok seviyorum, sağlığım elverdiğince devam edeceğim oynamaya. Dünyaya 20 yıl geç gelmiş olsaydım plaj voleybolundan başka bir şey oynamazdım diye düşünüyorum.”

Ya voleybol ilgili planlar…
“Voleybol ile ilgili planlarım var tabii…
Voleybol maçlarına geleceğim.
Voleybolcu arkadaşlarımla güzel vakit geçireceğim.
Her söze ” bizim zamanımızda….” diye başlayarak genç voleybolcu arkadaşların sabrının sınırlarını zorlayacağım.
Veteran takımımızın Yeteran takımı olmasını elimden geldiğince önlemeye çalışacağım.
Ve daha şu anda aklıma gelmeyen bir çok şey yapacağım …emin olabilirsin.”

Peki voleyboldan sonra hayatında neler değişti…
“Voleyboldan sonra aslında hayatım pek değişmedi. Antrenman saatleri ve maç heyecanı dışında her şey olduğu gibi duruyor. Sevdiği işleri yapmış ve hala yapmakta olan şanslı azınlıktanım.”

 


Haberi Paylaş