2022 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’na Türkiye damga vurdu

2022 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Erciyes Etabı’na kadın ve erkek milli takımlarımız damgalarını vurdu. Simge Yalçın/Merve Çelebi/Bahanur Gökalp ve Sanem Baş dörtlüsünden oluşan Kar Voleybolu Kadın Milli Takımımız, yarı finalde İtalya’yı 2-0 (15-10, 15-12) final maçında da Macaristan’ı 2-0 (15-10, 15-10) yenerek namağlup altın madalyanın sahibi oldu.

Sefa Urlu/Batuhan Kuru/Sacit Kurt ve Necmi Ayberk Güllük dörtlüsünden oluşan Kar Voleybolu Erkek Milli Takımımız da yarı final maçında İtalya’yı 2-0 (17-15, 15-10) yendi. Final maçında Fransa ile çekişmeli geçen mücadelenin sonunda rakibine 2-1 (15-13, 11-15, 15-10) mağlup olan Milliler, turnuvayı gümüş madalya ile tamamladı.

Tecrübeli Plaj ve Kar Voleybolu Milli Takımı sporcusu Bahanur Gökalp altın madalyanın ardından görüşlerini aktardı:

“Final maçı belki kolaydı ama havayla mücadele etmek bizi çok yordu. Rusya, Arjantin gibi ülkelerde oynadık fakat havaya göre oynamak rakiple oynamaktan daha çok zorladı bizi. Kendi ülkemizde altın madalya kazandığımız, İstiklal Marşımızı okuduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Çünkü burada senelerdir verilen bir emek var. Hem Federasyonumuza hem Kayseri Erciyes’e hem de Gençlik Spor Bakanlığı’na sonunda altın madalya getirebildik, çok mutluyuz. Önümüzdeki günlerde Wagrain’e gidiyoruz. Orada da hedefimiz altın madalya kazanmak.”

Kar Voleybolu Erkek Milli Takımımızın genç sporcusu Necmi Ayberk Güllük de kazandıkları gümüş madalya ile ilgili şunları söyledi:

“Gümüş madalyayı kazandığımız için çok mutluyum. Final maçında Fransa’ya karşı elimizden gelenin en iyisini yaptık, iyi mücadele ettik. Rakibimizin bizden çok daha tecrübeli olmasına rağmen çekişmeli bir maçtı, oyunu hiç bırakmadık. Bugün seyircinin de desteğini alarak güzel maçlar çıkardığımızı düşünüyorum. Genç bir ekibiz, oynadığımız maçlar bizim için hem tecrübe oluyor hem de gelişmemize fayda sağlıyor. Wagrain’de de hedefimiz kürsüde olmak.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.