Alper Hamurcu galibiyeti değerlendirdi

Aydın Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Nilüfer Belediyespor’u 3-1 mağlup ederek haftayı kayıpsız tamamladı. Hem düşme hattını hem de lig sonunda oynanacak 5-8 Play-off etabını yakından ilgilendiren maç sonrası Aydın Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Alper Hamurcu, galibiyeti Voleybolun Sesi‘ne değerlendirdi.

Maçın önemine dikkat çeken başarılı antrenör: “Bizim için ve Mert Grup Sigorta için çok kritik, Nilüfer Belediyespor için ise çok daha kritik maçlardan bir tanesiydi. Nilüfer Belediyespor’un ligde kalabilmesi için -Ben kalacakları düşünüyorum ama elbette maçların sonuçları oynanmadan bilinemez, hiçbir şey garanti değil- bizim için de çok stresli bir maç olacağı aşikardı, bunun için de özellikle hazırlandık. Çünkü Bursa’da, Bursa’daki taraftarın önünde Nilüfer Belediyespor’a karşı maç oynamak gerçekten çok zor. Bunu becerebilecek, çok iyi bir maç oynayabilecek bir kadroya da sahipler. Maçın başından sonuna kadar açıkçası beklediğimize çok daha iyi oynadılar, özellikle servis karşılamada beklediğimizden çok daha iyi reaksiyon gösterdiler.” dedi.

Servis etkinliğine ve defansa dikkat çeken Hamurcu, sözlerini: “Maçın stres anlarında kazanan taraf rakibimiz olsa da özellikle dördüncü sette kritik anlarda yaptıkları basit hatalar da maçı kazanmamızı sağladı diyebilirim. Smaçörlerimizin skor üretmesinde biraz problem yaşadık ancak sonrasında servis etkinliğimizle ve maçın başından sonuna kadar yapamadığımız defans dördüncü sette maçı kazanmamızda en önemli etkenlerden biriydi. Gösterdikleri performanstan dolayı iki takımı da tebrik ediyorum.” şeklinde tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.