“55 yıllık rüya gerçek oldu”

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Milli Takım’ın olimpiyat vizesi almasını değerlendirdi..

Erol Ünal Karabıyık, TVF’nin 1958’de kurulduğunu hatırlatarak, ’’55. yılın içindeyiz. 55 yıllık bir rüya gerçek oldu’’ dedi.

Bu rüyanın gerçekleşmesinde bugün oynayan, yöneten insanlar, teknik heyet, sporcu, kulüp yöneticilerinin yanında temele harç atan herkesin emeği olduğunu kaydeden Karabıyık, ’’55 yıldır federasyon başkanları, genel sekreterler, milli takım oyuncuları, teknik heyetler, antrenörler, sporcular, tamamının attığı temel üzerine, bize birkaç tuğla atmak düştü. Hep birlikte yükselmemiz gereken kadar tuğla koyduk ve hedefe ulaştık. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

Karabıyık, ’’olimpiyatlarda madalya gelir mi?’’ sorusuna ise şöyle cevap verdi:
’’Neden olmasın? Bunun ön şartı inanmak ve çalışmak. Işık her zaman var. Yeter ki siz ışığa ulaşmak için inanın ve çalışın. Bizim de yaptığımız bundan ibaret. İnandık ve çalıştık. Milli Takımımız ilk kez olimpiyat platformunda yer alacak. Belli bir birikime ihtiyacımız var. İlk defa çıkmanın heyecanı ve kaygısı olacak. ’Başarabilir miyiz’ kaygısıyla baş edebildiğimiz sürece altın da gelir, gümüş de, bronz da… Bu yıl alamazsak bir sonrakinde alırız.’’

 


Haberi Paylaş