“8 takımın da ciddi bir emek ve mücadele sonunda geldiğini biliyoruz”

Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmek için play-off yarı final etabında mücadele edecek olan Sigorta Shop Kalecik Belediyespor’da Başantrenör Cengiz Akarçeşme değerlendirmelerde bulundu.

Cengiz Akarçeşme, “Bu sene Covid-19 salgınının etkisiyle lig etabı tüm takımlar için farklı ve zor koşullarda seyretti. Bir çok sporcu ve antrenör şiddetli ya da hafif etkilerle hastalıkla savaştı. Bundan sonrasında da olası virüs bulaşı hepimizi etkileyebilir. Öncelikle katılan tüm takımlara sağlıklı bir etap geçirmelerini diliyorum. Buraya katılmaya hak kazanan 8 takımın da ciddi bir emek ve mücadele sonunda geldiğini biliyoruz. Hatta her iki grupta da en az iki üç takımın daha bu mücadele içerisinde bulunabilme ihtimali son haftalara kadar devam etti.” dedi.

Sultanlar Ligi’ne yükselme prosedürünün çetin bir süreç olduğuna değinen Akarçeşme, “Anlık hataların ve konsantrasyon kayıplarının telafi edilemeyeceği durumlar söz konusu. İlk hedefimiz her bir maça konsantre olarak final etabına ulaşmak ve sonrasında nihai hedefimizi başarmak. Ekibimize ve oyuncularımıza  güvenimiz tam. Finaller sonunda Sultanlar Ligi’nde kalıcı olacak, finansal ve organizasyonel koşullara sahip, Türk Voleybolu’na ve kız çocuklarına hizmet edecek, devamlılığı olan, asansör takım olmayacak, tesisi ve kurumsallığı ile ön planda olacak yapıların daha ileriye gitmesini diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.