Santarelli: “Hem VakıfBank hem de biz Avrupa ve dünya voleybolunun en önde gelen takımlarındanız”

Temsilcimiz VakıfBank, 2021 CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi finalinde Imoco Volley Conegliano ile 1 Mayıs tarihinde Verona şehrinde karşılaşacak. Imoco’nun başarılı başantrenörü Daniele Santarelli, tüm voleybolseverlerin heyecanla beklediği bu maç hakkında CEV’e açıklamalarda bulundu.

Santarelli: “Seviyemizi yüksek tutmaya çalışıyoruz çünkü hedefimiz oldukça net. İki sene önce Berlin’deki Süper Final’de yenildiğimizden beri takımım her zaman tekrardan oraya ulaşmayı ve koleksiyonumuzda eksik olan tek kupayı kazanmak için mücadele etmeyi hedefliyorduk. Geçen sene pandemi nedeniyle bunu gerçekleştiremedik, şimdi ise bunu yapmayı istiyoruz.”

“Maç dünyanın en iyi takımlarından ikisi arasında geçecek harika bir şov olacak. Hem VakıfBank hem de biz Avrupa ve dünya voleybolunun en önde gelen takımlarındanız, birbirimize karşı defalarca mücadele ettik. İki takım da oldukça oldun ve hedefi açık, bu yüzden bu mücadelenin unutulmazlar arasına girmesi çok muhtemel. Biz hazırız, iki yıldır bunu bekliyoruz ve Verona’da elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

“Bence mental durum ve psikolojik yaklaşım oyunda ve başarıda oldukça önemli bir role sahip olacak. İki takım da teknik olarak en üst seviyede oynarsa – ben uzun ve zorlu bir mücadele bekliyorum- takım ruhu kazananı belirleyecektir. Psikolojik açıdan daha hazır olan takım maçın da favorisi.”

“Conegliano’nun başantrenörü olduğumdan beri her zaman bireysel performanstan ziyade takım olarak performans göstermemizin önemli olduğunu düşündük. Bizim oyun kalitemiz bireysel performanslardan değil, takım oyunu oynamamızın bir eseri.”

Kaynak: CEV

Haberi Paylaş