A Erkek Milli Takımımız Avrupa Ligi maçlarına hazır

A Erkek Milli Takımımız, 14 – 16 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan’da oynanacak olan A Erkekler Avrupa Ligi 1. Ayak maçları için Hırvatistan’ın Rovinj şehrine gitti.

Dvorona Gymnasium Spor Salonu’nda oynanacak maçların programı ise şöyle;

14 Haziran
18.00 İsrail – Hırvatistan 
20.30 Beyaz Rusya – Türkiye

15 Haziran
18.00 Hırvatistan – Türkiye
20.30 İsrail – Beyaz Rusya

16 Haziran
18.00 Hırvatistan – Beyaz Rusya
20.30 Türkiye – İsrail

Avrupa Ligi maçları öncesinde A Erkek Milli Takımı antrenörümüz Veljko Basic, “Bu maçlar bizim için çok önemli. Avrupa Ligi’nin finalini Temmuz ayında Marmaris’te oynayacağız. Bu, bizim için büyük bir şans. Bu maçlarda alacağımız sonuçlar Dünya Ligi için büyük önem taşıyor. Bu noktada, bizim ikinci hedefimiz de genç voleybolcularımızı hazırlamak. Buradaki kadromuz genç oyunlardan oluşuyor. Bu gençlerin bir kısmı, Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara ve İzmir´de 22 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 2013 FIVB Erkekler U21 Dünya Şampiyonası’na da katılacak. Sonrasında ise Eylül ayında Danimarka ve Polonya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası Finalleri’ne katılacağız. Önümüzde çok zorlu geçecek, yoğun bir program var. Şu an geniş kadromuz 26 kişiden oluşuyor. Düzenli ve yoğun bir şekilde çalışarak hazırlanıyoruz. İnanıyorum ve umut ediyorum ki A Erkek Milli Takımımızla önümüzdeki organizasyonlarda başarılı bir dönem geçireceğiz” dedi.

A Erkek Milli Takımımızın Kaptanı Kemal Ilgaz ise, “ Avrupa Ligi maçları, Akdeniz Oyunları ile çakıştığı için çok genç ve gelecek vaat eden kadrodan kurulmuş bir takım ile mücadele edeceğiz. Amacımız buradaki maçlardan galip gelerek ayrılmak. Ancak bundan da önemlisi, burada görev alan genç arkadaşlarımızın gelecek için daha tecrübeli hale gelmeleridir. Final maçlarında, buradaki takıma takviye olarak daha tecrübeli arkadaşlarımız da katılacak. Bu da bizi altın madalyanın en büyük favorisi yapıyor. Erkek voleybol milli takımlarımız bu yıl her yerde en iyi dereceleri alabilmek için ter döküyor. Bu yıl için, erkek voleybolunun yükselişe geçtiği yıl olarak hatırlanacak diyebilirim” açıklamalarında bulundu.

Avrupa Ligi 1. Ayak karşılaşmalarını oynayacak A Erkek Milli Takımımızın kadrosunda şu isimler yer alıyor;
 

VELJKO BASIC
ANTRENÖR
HAKAN ÖZKAN
YARDIMCI ANTRENÖR
MUHAMMET GÖRKEN
MENAJER
ALPER HAMURCU
İSTATİSTİKÇİ
CİHAN CİNTAY
İSTATİSTİKÇİ
MİCHAEL SCOTT BUGIELSKI
KONDİSYONER
HAMZA GÜÇLÜ
MASÖR
Berkan BOZAN
Pasör
 
Murat YENİPAZAR
Pasör
İstanbul BBSK
Mustafa KOÇ
Orta
Arkas Spor
Hakkı ÇAPKINOĞLU
Orta
Arkas Spor
Koray ŞAHİN
Orta
 
Metin TOY
P.Çaprazı
Fenerbahçe
Halil İbrahim YÜCEL
Smaçör
Halkbank
Kadir CİN
Smaçör
İstanbul BBSK
Kemal Kıvanç ELGAZ
Smaçör
Galatasaray
Gökhan GÖKGÖZ
Smaçör
Ziraat Bankası
Alperay DEMİRCİLER
Libero
 
Ramazan Serkan Kılıç
Libero
FenerbahçeHaberi Paylaş