A Milli Takımın aday kadrosu açıklandı

A Erkek Milli Takımımızın, 2018 sezonu teknik kadrosu, aday sporcu kadrosu ve müsabaka programı; TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın SözcüsüKurtaran Mumcuve Erkek Milli Takımlar KoordinatörüSemih Oktaytarafından açıklandı.

A Erkek Milli Takımımızın, teknik kadrosu ve22 kişilik aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

TEKNİK EKİP

ADI ? SOYADI

GÖREV

Nedim Özbey

Başantrenör

Erkan Toğan

Antrenör

Mert Karatop

Yardımcı Antrenör

İlker Altan

İstatistik Antrenörü

Yunus Ünver

Kondisyoner

Abdullah Akay

Fizyoterapist

Aziz Azad Dural

Masör

OYUNCU ADI – SOYADI

TAKIMI

POZİSYONU

Murat Yenipazar

İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü

Pasör

Oğulcan Yatkın

Fenerbahçe Spor Kulübü

Pasör

Muzaffer Yönet

Arkas Spor Kulübü

Pasör

Metin Toy

Fenerbahçe Spor Kulübü

Pasör Çaprazı

Adis Lagumdzija

Arkas Spor Kulübü

Pasör Çaprazı

Abdullah Çam

Halkbank Spor Kulübü

Pasör Çaprazı

Hasan Yeşilbudak

Halkbank Spor Kulübü

Libero

Beytullah Hatipoğlu

Afyon Bld. Yüntaş

Libero

Burak Mert

Arkas Spor Kulübü

Libero

Alperay Demirciler

Halkbank Spor Kulübü

Libero

Burutay Subaşı (Kaptan)

Halkbank Spor Kulübü

Smaçör

Gökhan Gökgöz

Arkas Spor Kulübü

Smaçör

Burak Baturalp Güngör

İstanbul B.Şehir Bld. Spor Kulübü

Smaçör

Yasin Aydın

Galatasaray Spor Kulübü

Smaçör

Yiğit Gülmezoğlu

Arkas Spor Kulübü

Smaçör

Batuhan Avcı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Smaçör

Marko Mert Matic

Arkas Spor Kulübü

Orta Oyuncu

Faik Samet Güneş

Halkbank Spor Kulübü

Orta Oyuncu

Vahit Emre Savaş

Ziraat Bankası Spor Kulübü

Orta Oyuncu

Koray Şahin

Ziraat Bankası Spor Kulübü

Orta Oyuncu

Hakkı Çapkınoğlu

Halkbank Spor Kulübü

Orta Oyuncu

Mustafa Koç

Arkas Spor Kulübü

Orta Oyuncu

A Erkek Milli Takımımızın müsabaka programı şu şekilde:

A Erkek Milli Takımımız, 2018 sezonunda 20 Mayıs ? 14 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak CEV Golden European League (Altın Avrupa Ligi) müsabakalarına katılacak. 3 grup şeklinde lig usulü olarak oynanacak müsabakalar sonucunda gruplarında 1. olan takımlar ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke takımı, Final Four müsabakaları oynayacak.

Milli Takımımız, bu müsabakalar için; 01 Mayıs 2018 tarihinde Ankara’da kampa girecek.

Millilerimizin, Altın Avrupa Ligi grubundaki müsabaka programı şu şekilde:

20 Mayıs 2018, Pazar
15.30 Türkiye – Ukrayna (Şanlıurfa/11 Nisan Spor Salonu)

23 Mayıs 2018, Çarşamba
15.30 Türkiye – Hollanda (Van/Nurtatar Spor Salonu)

27 Mayıs 2018, Pazar
TSİ 19.00 Slovenya – Türkiye (Maribor/Dovrana Tabor)

30 Mayıs 2018, Çarşamba
15.30 Türkiye – Slovenya (Samsun/Mustafa Dağıstan Spor Salonu)

02 Haziran 2018, Cumartesi
TSİ 18.00 Hollanda – Türkiye (Sliedrecht/Sporthal De Basis)

06 Haziran 2018, Çarşamba
TSİ 20.00 Ukrayna – Türkiye (Ivana Frankivsk/Physical Education College)

13-14 Haziran 2018 Final Four
Final Four müsabakaları, Çek Cumhuriyeti’nin Karlovy Vary şehrinde yapılacak.

Bu müsabakalardan sonra Milli Takımımız, 20 Haziran ? 02 Temmuz 2018 tarihlerinde İspanya’nın Tarragona şehrinde yapılacak Akdeniz Oyunları’na katılacak.


Haberi Paylaş