ABD Ligi sona erdi

Bu sezon ilk kez düzenlenen ABD Kadınlar Profesyonel Voleybol Ligi, oynanan beşinci hafta karşılaşmalarının ardından tamamlandı. 45 oyuncunun her hafta değişen takımlarda mücadele ettiği ligde, oyuncular bireysel olarak sıralandı ve böylece bu sezonun şampiyonu da belli oldu.

Lig başlamadan da çoğu otorite tarafından favori olarak gösterilen ABD’li yıldız Jordan Larson, beş haftada toplamda topladığı 4569 puan ile bu sezonun şampiyonu oldu. İlk hafta dışında dört haftada da takım kaptanlığı yapan Larson, sezon boyunca 213 hücum sayısı üretti ve 190 defans yaptı.

Larson duygularını şu sözlerle ifade etti: “ABD Voleybol Ligi’nin ilk şampiyonu olduğum için çok mutluyum. Bu turnuvanın hayata geçirebilmesi için çok uğraşıldı ve ilk defa düzenlenen ligde mücadele eden bu inanılmaz ekibin bir parçası olmak çok gurur vericiydi.”

Bu sezonun ikincisi ise Dominik Cumhuriyeti’nin önemli oyuncularından Bethania De La Cruz oldu. Toplamda 3690 puanı hanesine yazdırmayı başaran De La Cruz, dört hafta boyunca kaptanlık yaparken, 14 servis sayısı ve 193 hücum sayısı bulmayı başardı.

Pasör pozisyonunda görev yapan Kanadalı Brie King 3675 puan ile üçüncü sırada kendisine yer bulurken, bu sezonun dördüncüsü 3582 puan toplayan Porto Rikolı Aury Cruz oldu.

Beş hafta boyunca ABD Profesyonel Ligi ulusal televizyonlarda toplamda yaklaşık 750 saat yayımlanırken, 100 farklı ülkede de canlı yayın yapıldı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.